Şeriata Uygun Bitcoin Açıldı Caizcoin Nedir?

Dünya’da hızlı bir şekilde hergün daha çok artan kripto para birimlerine Şeriata uygun olan bir kripto para eklendi. İslami kripto para birimi olarak oluşturulan Caizcoin hakkında henüz net bir bilgi bilinmiyor. İslami Bitcoin nedir?

Şeriata Uygun Bitcoin Açıldı Caizcoin Nedir?
Şeriata Uygun Bitcoin Açıldı Caizcoin Nedir? Anahaberim

Almanya merkezli bir şirket İslam dinine uygun bir dijital paranın oluşturulması için yaptığı çalışma sonucu Caizcoin isimli dijital parayı oluşturdu. Söz konusu dijital para uygun platformlarda ve İslama uygun borsalarda kullanılacak. Ülkemizde ise Diyanet İşleri Başkanlığı “Kripto para kullanmak İslama uygun olmayıp caiz olan kripto para birimi yoktur” ifadelerini kullanmıştı.


Caizcoini kullanıma koyan şirket, İslam dinine uygun platformlar başta olmak üzere Müslümanlar ve Gayrimüslimler arasında caiz para transferi yapmak sloganıyla bir internet sitesi de yayına aldı.

Ancak Din adamları başta olmak üzere İslami Kurum ve Kuruluşlar Cazicoin satın alma konusunda Müslümanların uzak durması gerektiğini belirtiyor. 


Geçtiğimiz yıllarda oluşturulan kripto para birimlerinin öncüsü Bitcoin’in alt coinlerine her gün bir yenisi eklenmeye devam ediyor. Bütün ülkeler oluşturulan kripto para yani dijital para oluşumu karşısında kayıtsız kalmıyor. En son Ülkemizde de Dijital Para konusunda Merkez Bankasının büyük bir çalışma yürüttüğü bilgili haberlerde yerini almıştı. 


Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, söz konusu dijital para ile ilgili ülkemizin de dijital parasının oluşturulacağı konusunda açıklaması haberlerde yer aldı. Elvan, Merkez Bankasının bu konu ile ilgili Türkiye’nin Dijital Parasının en kısa süre içinde oluşturulması için çalışmalarının yoğun olarak sürdüğünü ifade etti.
Türkiye’nin Dijital Parasının kripto para ile ilişkili olmadığının altını çizen Elvan, Dijital Para oluşturulması konusunda gerekli çalışmaları yürütüyoruz dedi.

Caizcoin yani helal coin satın almak için Caizcoin şirketi tarafından açılan caizcoin.io/ sitesine gidip caizcoin satın alma işlemini yapabilirsiniz.

 

caizcoin nedir caizcoin satın al caizcoin değeri nedir şeriat bitcoin islam islami bitcoin caizcoin satın alma işlemi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı