Gazeteci Yazar Enver Aysever Gözaltına Alındı

Gazeteci-Yazar Enver Aysever gözaltına alındı. Gazeteci Aysever neden gözaltına alındı? İşte Ayrıntılar.

Gazeteci Yazar Enver Aysever Gözaltına Alındı
Gazeteci Yazar Enver Aysever Gözaltına Alındı Anahaberim

Gazeteci Yazar Enver Aysever sosyal paylaşım sitesi Twitter’daki hesabında yaptığı bir paylaşım sebebiyle gözaltına alındı. Aysever, mikro paylaşım sitesi twitter’da bir karikatür paylaştı. Gazeteci Aysever’in avukatı müvekkilinin twitter sitesinde paylaştığı karikatür nedeniyle gözaltına alındığını duyurdu. Aysever’in paylaştığı karikatür hakkında “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” suçlaması bulunduğu bu yüzden de hakkında yakalanma kararı olduğu belirtildi.


Cumhuriyet Gazetesi yazarı Gazeteci Enver Aysever 20 Mart 2020 tarihinde mikro blog sitesi twitter da paylaştığı bir karikatür nedeniyle  “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla hakkında Çerkezköy Sulh Ceza Hakimliği tarafından yakalanma kararı olduğu avukatı Özge Demir  tarafından ifade edildi.
Aysever’in Avukatı Özge Demir , müvekkili ile İstanbul Anadolu Adliyesi’ne ifade vermek üzere gittiklerini söyledi.

Gözaltı Sonrası Serbest Bırakıldı

İfade vermesinin ardından serbest bırakılan Gazeteci-Yazar Enver Aysever “İtibar suikastı yapıyorlar. Bir yerden düğmeye basıyorlar. Bugün ifade vermeye gitmesem yarın sabah evimi basıp gözaltına alacaklardı” İfadelerini kullandı.

Enver Aysever “Benim gazetecilik itibarımı ve Cumhuriyet Gazetesindeki yazılarımı kaldırmak için bunları yapıyorlar” dedi.

 

enver aysever enver aysever gözaltı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı