2021 Diyarbakır Newrozu Programı Belli Oldu 2021 Diyarbakır Newrozuna Kimler Katılacak?

2021 Diyarbakır Newroz programı belli oldu. Diyarbakır Newrozuna kimler katılacak? Newroz nasıl kutlanacak? Newroz yasakları nelerdir ve diğer ayrıntılar haberin detaylarında.

2021 Diyarbakır Newrozu Programı Belli Oldu 2021 Diyarbakır Newrozuna Kimler Katılacak?
2021 Diyarbakır Newrozu Programı Belli Oldu 2021 Diyarbakır Newrozuna Kimler Katılacak? Anahaberim

Diyarbakır’da Newroz Parkın’da yarın yapılacak kutlamalar için geri sayım başladı. Demokratik Bölgeler Partisi Diyarbakır İl Başkanı Mehmet Bakır, 21 Mart’ta Diyarbakır’da kutlanancak Newroz etkinlikleri için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. Bakır “Halkımız ulusal kıyafetlerini giyip newroz alanında newrozu kutlayacak. Newroz alanına gelenlerin mutlaka ama mutlaka HES kodunu unutmasın uyarısını yaptı. “Zira HES kodunu getirmeyenler Newroz alanına alınmayacak.” İfadeleri kullanıldı.

Her yıl olduğu gibi 21 Mart’ta Diyarbakır’da kutlanan Newroz etkinlikleri geçtiğimiz yıl Koronavirüs salgını nedeniyle iptal edilmiş ve kutlanmamıştı. Bu yıl alınan tedbirler kapsamında Diyarbakır Newroz Parkında Newroz etkinliklerinin büyük coşkuyla kutlanılması bekleniyor.

2021 Diyarbakır Newroz Kutlamalarına Katılacaklar Belli Oldu

 

Diyarbakır’daki kutlamalar için Newroz Tertip Komitesine Demokratik Bölgeler Partisi Eş Başkanları Salihe Aydeniz ve Keskin Bayındır, HDP Halkların Demokratik Partisi Eş Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan, DTK  Demokratik Toplum Kongresi, TJA Tevgera Jinen Azad hareketi ve çok sayıda aktivist başta olmak üzere siyasetçiler, sanatçılar ve  sürpriz müzik ekiplerinin katılması bekleniyor.

Tertip Komitesi Üyesi Zelal Bilgin, gerekli hazırlıkların yapıldığını belirterek “Halkımız salgına karşı dikkatli olsun, gerekli önlemlerin alınmasının ardından HES koduyla mutlaka gelmeleri gerekir.HES kodunu göstermeyenler alana alınmayacak” ifadelerini kullandı.

Yarınki kutlamalar ile ilgili Newroz tertip Komitesinden gelen açıklamada “Dezenfektan standlarımız olacak Newroz alanının 5 giriş kapısı var, maske ve HES kodu gereklidir” denildi.

 

 

 

2021 diyarbakır newrozu 2021 diyarbakır newroz programı 2021 diyarbakır newrozu kimler katılacak 2021 diyarbakır newrozu hes kodu newroz hes kodu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı