Elon Musk Artık Bitcoinle Otomobil Alabilirsiniz

Bitcoin ile otomobil alınabilir mi? Bitcoinle hangi otomobiller alınabilir? Tesla'dan heyecanlandıran açıklama; Elon Musk, "Bitcoin ile otomobil alışını yapabilirsiniz" dedi.

Elon Musk  Artık Bitcoinle Otomobil Alabilirsiniz
Elon Musk  Artık Bitcoinle Otomobil Alabilirsiniz Anahaberim

Elektrikli araç tasarlayıp satışını yapan Tesla Inc. ABD Kalifornia merkezli teknoloji şirketinin CEO’su ELon Musk, kripto para olarak da bilinen Bitcoin ile Tesla alışının yapılabileceğini söyledi.Teknoloji alanında adından söz ettiren TESLA INC şirketinin CEO’su Elon MUsk, Tesla’nın ürettiği otomobillerin Bitcoin ile satın alınacağını açıkladı.

Bitcoin ile araba satın alma nasıl yapılacak?


Elon MUsk, ABD’de bitcoin ile araba alışının gerçekleşebileceğini belirtip yıl sonuna kadar da ABD dışından bitcoin ile Tesla otomobillerin satın alınacağını ifade etti.
Elon MUsk, geçtiğimiz Ocak ayında 1,5 Milyar Dolarlık Bitcoin aldığını kısa  süre içerisinde de bitcoin ile alış veriş yapacaklarını duyurmuştu. Tesla’nın bu açıklamasının ardından Bitcoin adeta rekor rakama doğru yükselişe geçmişti.


Halen çok yüksek rakamlardan alınıp satılan Bitcoin ile ilgili sosyal medyada paylaşım yapan Elon Musk, “Bundan böyle Kripto para ile Tesla arabası alabilirsiniz” dedi. Ayrıca Bitcoin ile alışverişin yapılabileceği bir platformun oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.

 

bitcoin bitcoin ile araba satın al bitcoin ile araba satın alma tesla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı