2021 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Tutarı ve Verilecek Tarih Belli Oldu

Türkiye’de milyonlarca emeklinin gözü kulağı adeta bu haberde. Ramazan Bayramında emeklilere verilecek ikramiye ve verilecek tarih açıklandı. İşte Ramazan Bayramında emekli ikramiyesi verilme tarihi ve detaylar.

2021 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Tutarı ve Verilecek Tarih Belli Oldu
2021 Ramazan Bayramı Emekli İkramiyesi Tutarı ve Verilecek Tarih Belli Oldu Anahaberim

Emekli İkramiye Ödeme Tarihi;

SGK tarafından emeklilere verilecek emekli ikramiyesi tarihi ve ödenecek tutar belli oldu. Bu yıl Kutsal Ramazan Bayramı 13 Mayıs Perşembe Günü başlayıp 14 Mayıs Cuma ve 15 Mayıs Cumartesi olarak kutlanması bekleniyor. Edinilen bilgilere göre Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bu yılki Ramazan Bayramı emekli ikramiyesini bayramdan önce ödeme için çalışmalara başladı. Ramazan Bayramının başlamasına 1 hafta kala emekli ikramiyesinin verilmesi için çalışmaların devam ettiği belirtiliyor.


Bu da 13 Mayıs Ramazan Bayramının birinci gününden önce yani 6 Mayıs’ta ödemelerin yapılabileceğine işaret ediliyor. Bu arada Emekli Sandığı emeklilerinin, Bağ-Kur ve SSK emeklilerinin aynı günde ikramiye almaları bekleniyor.


Ülkemizde 13.1 Milyon emekli bulunmaktadır. Bunlardan 2.6 Milyon kişisi Bağ-Kur emeklisi, 2.3 Milyonu memur emeklisi 8.2 milyon kişisi de İşçi emeklisi olarak bulunuyor. Yani 13.1 Milyon emeklinin emekli ikramiyesinin bayramdan önce hesaba yatırılması bekleniyor. Ödeme şeklini ise SGK belirleyip duyuracak.

Emekli İkramiyesi tutarı Şöyle;


İlk olarak 2018 yılında ödenmeye başlanan emekli ikramiyesi 3 dönemdir 1000 lira olarak ödeniyor. Bu yılki emekli ikramiyesin yine 1000 lira olması öngörülüyor.


Kim Emekli İkramiyesi Alabilir?


13.1 Milyon emekli, ölüm aylığı alanlar, vazife ve harp malullüğü aylığı alanlar, şeref aylığı alanlar, kore, Kıbrıs gazileri başta olmak üzere İstiklal Savaşı Gazileri, Şampiyon Sporcular, Terörden zarar görüp aylığa bağlanan siviller ve bunlardan yaşamını yitirenlerin hak sahiplerine verilmektedir.

 

 

kim emekli ikramiyesi alabilir emekli ikramiyesi tutarı emekli ikramiye ödeme tarihi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı