Belçika’da Kürtler ile Çeçenler Arasında Çatışma İddiası

Belçika’da bir kişinin yaşamını yitirdiği 2 kişinin de yaralandığı çatışmanın Kürtler ile Çeçenler arasında çıktığı ileri sürüldü. Çatışma bölgesine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken bir kişinin Kalaşnikof marka tüfekle havaya ateş açtığı görüntüler sosyal medyayı salladı.

Belçika’da Kürtler ile Çeçenler Arasında Çatışma İddiası
Belçika’da Kürtler ile Çeçenler Arasında Çatışma İddiası Anahaberim

Edinilen bilgilere göre çatışma Belçika'nın Liege kentinde meydana geldi. Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı Kürt ve Çeçen gruplar arasında sokak ortasında kanlı çatışma yaşandı. Kürtler ve Çeçenler arasında çıkan silahlı, beyzbol sopalı, bıçaklı ve taşlı çatışmada kan aktı.

Yerel Medya: Kürt ve Çeçen Çatışması

Silahlı çatışmanın yaşandığı Belçika’da yerel medya çatışmanın Kürt ve Çeçen gruplar arasında çıktığını ileri sürdü. Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı meydana gelen çatışmada Kaleşnikof, tabanca, beyzbol sopaları, bıçak ve taşlar kullanıldı.

Çatışmanın meydana geldiği bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Olay yerine ulaşan sağlık ekipleri 1 kişinin öldüğünü en az 2 kişinin de yaralandığını tespit etti. Çatışmada ölen ve yaralananlar hastaneye kaldırıldı.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde ise bir kişi tehditler savurarak elindeki kalaşnikof marka tüfekle havaya ateş açıyor.

Öldürülen Kişi Çeçen

Olay yerine ulaşan Belçika polisi park halinde duran araçları tek tek aradı. Park halindeki araçlardan çok sayıda silah ele geçiren polis çok sayıda kişiyi de göz altına aldı. Ayrıca sokaktaki bazı araçlar ve belediye otobüsü de çatışmada zarar gördü.

Keşfe gelen savcı ölen kişinin Çeçen olduğunu doğruladı. Çeçen gruptan 28 kişi gözaltına alındı. Siyah kıyafet ve kar maskesi giymiş 3 kişi de silahlarıyla birlikte gözaltına alındı.

Çatışmanın ayrıntıları ise belli oldu. Meydana gelen çatışmanın Geçtiğimiz hafta Kürtler ve Çeçenler arasında çıkan bir olayın devamının olduğu ileri sürüldü.

Belçika'daki Kürtler İle Çeçenler Arasındaki Çatışma Görüntüsü

 

kürt ve çeçen çatışması belçika kürt çatışması belçika çeçen çatışması liege kürt çeçen çatışması belçika kürtler ile çeçenler çatışma görüntüsü
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
İsrail’in Yeni Başbakanı Naftali Bennett Oldu
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı
Rusya Türkiye'ye Uçuşları Kısıtladı