Hindistan, Tesla'nın elektrikli arabaları yerel olarak üretmesi için sahayı yineledi

Hindistan bir kez daha milyarder Elon Musk'a temiz ulaşımdaki artış talebi nedeniyle dünyanın dördüncü en büyük otomobil pazarında Çin yapımı elektrikli araçlar (EV'ler) satmak yerine Tesla Inc. otomobillerini yerel olarak üretmesi için çağrıda bulundu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Hindistan, Tesla'nın elektrikli arabaları yerel olarak üretmesi için sahayı yineledi

Karayolu Ulaştırma Bakanı Nitin Gadkari 26 Nisan Salı günü düzenlediği bir etkinlikte, "Elon Musk, Tesla'yı Hindistan'da üretmeye hazırsa, o zaman sorun yok" dedi.

Ancak Çin'de araba üretip Hindistan'da satmak "iyi bir teklif" değil.

Tesla ve Hindistan hükümeti arasındaki tartışmalar, ithalat vergileri ve yerel bir fabrika konusunda durma noktasına geldi.

ABD'li otomobil üreticisi, kendi üretim üssüne girmeden önce daha ucuz ithal elektrikli otomobiller satarak pazarı test edebilmek için Hindistan'da daha düşük vergiler istiyor.

Hindistan, Tesla'nın vergi indirimi talebini, ancak yerel tedarikçilerden 500 milyon ABD Doları değerinde otomobil parçası satın almayı ve yerel kaynakları her yıl yaklaşık yüzde 10 ila 15 oranında artırmayı vaat ederse, konuyu değerlendirecek. .

Tesla için, artan sayıda uluslararası otomobil üreticisi yığıldığı için Hindistan çekici bir EV bahsi olabilir.

Kia Corp. ilk elektrikli otomobilini bu yıl Hindistan'a getirirken, Hyundai Motor Co. 2028 yılına kadar altı pil modelini piyasaya sürmeye ve bu yıl ilk elektrikli crossover SUV olan Ioniq 5'i piyasaya sürmeye söz verdi.

Toyota Motor Corp, hidrojenle çalışan yakıt hücreli arabası Mirai'yi yerel yol ve hava koşullarına uyarlamayı düşünmeyi kabul etti.

EV'lere olan talebin arttığını söyleyen Gadkari, Mercedes-Benz, BMW AG, Toyota ve Hyundai gibi büyük küresel markaların temiz SUV'leriyle "mükemmel" bir iş çıkardığını da sözlerine ekledi.

Hindistan'da yapılan otomobilleri satmak, ülkenin büyük otomobil pazarının Tesla için yüksek kar elde etme potansiyeline sahip olması nedeniyle bir kazan-kazan olacağını söyledi ve gerekli tüm yüksek kaliteli otomobil yedek parça satıcılarının ve üreticilerinin mevcut olduğunu da sözlerine ekledi. ülke.

Keşfet