Hong Kong seçimleri: ‘Sadece vatanseverler’ Pekin’in tutuşunu güçlendiriyor

Global Times gazetesine verdiği demeçte, “Hükümet iyi performans gösterdiğinde ve güvenilirliği yüksek olduğunda, halkın hükümeti denetlemek için farklı yasa koyucular seçmeye yönelik güçlü bir talebi olmadığı için katılımın azalacağına dair bir söz var” dedi. kontroller. Komünist Parti tarafından. “Yani, katılımın hiçbir şey ifade etmediğini düşünüyorum.”

Sakinlerin sınırlı coşkusu gün boyunca belirgindi. Gönüllüler ve adaylar, metro istasyonlarının dışındaki sokak stantlarında son dakika konuşmaları yaptılar ve hoparlörler önceden kaydedilmiş sloganları yükseltirken el ilanları dağıttı, ancak yoldan geçenlerin çoğu onları görmezden geldi.

Şehir genelinde sandıklarda kuyruklar azaldı. Pazar öğleden sonra Hong Kong’un batı kesimindeki bir istasyonda, üç polis memuru yayaların geçişini izledi.

Yetkililer, şehir genelinde 10.000’den fazla polis memurunun ve boykot çağrılarına karşı çıkan bir devlet kurumu olan Bağımsız Yolsuzlukla Mücadele Komisyonu’nun 900 çalışanının görevlendirildiğini söylüyor.

Doğu Hong Kong Adası’ndaki bir sandık merkezinde babasıyla birlikte sandık başına gelen 26 yaşındaki Ling Lui, seçimin Hong Kong’a “sadece vatanseverlerin” fayda sağlayacağını söyledi. “Hong Kong’u sevecek, cesurca konuşacak ve aktif olacak” bir aday arıyordu.

50 yaşındaki Paul Loy daha az iyimserdi. Önceki seçimlerde oy kullanmak için sırada beklemek zorunda kaldığını, oylamadan sonra söyledi, ancak bu yıl sandık merkezinde sadece iki veya üç kişi vardı. Düşük katılımı, çoğu yeni ve tanıdık olmayan yüzler olan adaylara bağladı.

Kime oy vermeyi seçtiği sorulduğunda, “Hiçbir şey, gerçekten. Varsa, sitelerine bakın. (Bazı adaylar site yayınlamaz veya Sosyal medya varlığı yok.) Devam etti: “Yapabileceğiniz bir şey yok. Yanlışlıkla birini seçin.

READ  Stand News: Hong Kong polisinin Denise Ho da dahil olmak üzere altı kişiyi tutuklaması ve tutuklamasının ardından demokrasi yanlısı haber ajansı kapatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir