Kapı Gıcırdatılarına Kalıcı Çare Bulundu! Zeytinyağı İşin İçerisine Girdi

Kapı gıcırtısı pek çok kişinin en çok rahatsızlık duymuş olduğu konulardan biridir. Öyle ki sürekli olarak kapı açılıp kapandığı zaman çıkan ses bir süre sonra rahatsız edici bir hal dönüşür. Kapı gıcırtılarını giderme konusunda en etkili yöntemlerden biri zeytinyağıdır. Zeytinyağı ile kapı gıcırtısı nasıl gider gelin göz atalım.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kapı Gıcırdatılarına Kalıcı Çare Bulundu! Zeytinyağı İşin İçerisine Girdi

Kapı gıcılrtısını yok etmenin en iyi çözüm yollarından biri ise zeytinyağını kullanmaktan geçtiğini söyleyebiliriz. Zeytin yağı kullanımı ile artık kapılarınızdan çıkan sesleri yok etmeye başlamanız mümkün olacak. Zeytinyağının sadece yemek ve güzellik için önemli bir katkı ortaya koymadığını ve aynı zamanda da kapı gıcırtılarına da yardımcı olduğunu bilmelisiniz.

Kapı Gıcırtısı Nasıl Gider?

Pamuk üzerine bir miktar kadar zeytinyağı döktükten sonra kapı aralarına hemen sürmeye başlayabilirsiniz. Son derece işe yarayan bir formül olarak karşımıza çıktığından dolayı kapı gıcırtılarının son bulmasını da sağlamaya başlayacaksınız. Özellikle gece geç saatlerde yüksek bir gürültü kirliliğine neden olan bu sesleri kökten yok etmeye başlamanız da hiç zor olmayacak. Burada önemli olan ise hangi çözüm yollarına başvurmanız gerektiği diyebiliriz. Zeytinyağını kapının hangi noktalarına sürmem gerekiyor diye düşünebilirsiniz. Kapı menteşelerine süreceğiniz zeytinyağlar, kapının da ses çıkarmasını önlemeye yardımcı olur. Kapı menşelerin birbirini sürtmesinden dolayı ister istemez bu tür sesler ortaya çıkmaya başlıyor. Fakat sizler artık bu sesleri menşete bölümlerine zeytinyağı sürerek kolayca yok etme şansına sahip olmaya başlayabilirsiniz.

Kapı Gıcırtısına Zeytinyağı!

Kapı gıcırtısı için en iyi çözüm yollarından biri ise zeytinyağı olacaktır. Zeytinyağı sayesinde kapıdan ses çıkmasının önüne geçebilirsiniz. Tam aksine daha güvenli bir şekilde kapıları kullanmaya başlamış olursunuz. Menşeleri yağlamak en iyi çözüm yöntemlerinden biri olacaktır. Bu sebepten dolayıdır ki sizlerde kapı menteşelerini yağlamaya başlayarak daha sorunsuz bir şekilde kullanmaya başlamasını sağlayabilirsiniz.

Zeytinyağının kaygan yapısı sayesinde kapı menteşelerin birbirlerine sürtmesini engellemeye yardımcı olacaktır. Tam aksine istediğiniz güvenli ve sorunsuz çalışmalardan yararlanmaya başlamış olacaksınız. Kapılarınızda rahatsız edici gürültüyü en hızlı şekilde ortadan kaldırmaya başlamanız mümkün olacak.

Keşfet