Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın Neden Hiç Aynı Filmde Oynamadı Diye Düşündünüz Mü?

Yüzlerce filmde rol alan Yeşilçam'ın ünlü çok sevilen isimleri Kemal Sunal ve Kadir İnanır neden aynı filmde oynamadılar, Kemal Sunal ve Kadir İnanır küsmüşler miydi? Uzun zamandır merak edilen bu konu şimdilerde çok fazla konuşuluyor. Detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın Neden Hiç Aynı Filmde Oynamadı Diye Düşündünüz Mü?

Yüzlerce filmde rol almasına rağmen bir döneme damgasını vuran Yeşilçam oyuncuları aynı yapımda yer almadı. Örnek olarak Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın gibi iki efsane isim bu durumun en öne çıkanlarıdır. Yeşilçam efsaneleri film kontratları imzalarken ön şart olarak afişlere isimlerini hep ilk sıralarda yazdırırdı. O zamana damgasını vuran birçok insan için bu ilgi çekici ama gerekli bir durumdu. Hal böyle olunca Yeşilçam'ın önemli yıldızlarını bu filmlerde bir araya getirmek son derece zorlaştı.

Kemal Sunal ve Cüneyt Arkın neden hiç aynı projede olmadı?

Cüneyt Arkın ve Kemal Sunal hepimizde silinmez izler bırakan Yeşilçam filmlerinin unutulmaz yıldızlarıdır. Yakışıklılıkları ve karizmaları ile gönülleri fetheden oyunculardan bazıları yüzlerce filmde rol almış olsalar da aynı filmde hiç yer almamıştır. Onlar hepimizin bildiği gibi Türk sinemasının eskimeyen ve hala saygıyla hatırlanan efsane isimleri. Kadir İnanır, Kartal Tibet, Cüneyt Arkın, Yılmaz Güney, Ediz Hun, Ayhan Işık ve Kemal Sunal aynı filmde hiç görülemedi. Bunun neden böyle olduğu ise sürekli çok fazla tartışıldı. Herkes Kemal Sunal ile Cüneyt Arkın'ın her filmini sevgiyle izlese de elbette bu usta ikiliyi aynı filmde görmek isterdi.

Sözleşmelere özel madde koyduruyorlardı

Oyunculuklarının yanı sıra kişilikleriyle de bir döneme damgasını vuran Yeşilçam'ın efsane isimleri arasında kıyasıya bir rekabet yaşanıyordu. Bunu magazin basınında açıklamasalar da imzaladıkları sözleşmelerde açık bir şekilde göstermişlerdi. Yeşilçam efsaneleri film sözleşmelerini imzalarken afişlerde isimlerinin her zaman ilk sırada yer almasını isterlerdi. O zamana damgasını vuran birçok insan için bu durum ilginçti ama gerekli bir durumdu. Ne olursa olsun böyle bir rekabet olsa bile herkes düşününce bu usta isimleri beraber aynı filmde izlemeyi çok isterdi. Zaten sosyal medyada yapılan yorumlarda da bu durumun insanların içinde ukde kaldığı görülüyor.

Keşfet