Kim Milyoner Olmak İster Programında Çanakkale Köprüsüne Verilen Cevap Şok Etti!

ATV ekranlarında 2011 yılından itibaren yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster isimli yarışma programında bazen ilginç durumlar yaşanabiliyor. Kenan İmirzalıoğlu tarafından sunulan program Pazartesi akşamları ekranlara geliyor. İlginç sorular, kariyerleri tartışmaya kapalı insanların verdikleri cevaplar yarışma programının gündem olmasına neden oluyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:

21 Mart 2022 tarihinde yayınlanan bölümde son dönemin en ilgi çekici mimari projelerinden birisi olan 1915 Çanakkale Köprüsü ile ilgili soru soruldu. Doğan Zorlu isimli yarışmacının karşısına altıncı soruda bununla ilgili bir soru geldi.

Ana Taşıyıcı Kuleleri Arasındaki Mesafe En Uzun olan “En uzun Asma Köprü” Hangisidir?

Kim Milyoner Olmak İster isimli programda 18 Mart Çanakkale Zaferinde hizmete açılan köprüyle ilgili basit bir soru soruldu. Köprünün en önemli özelliği olan en uzun asma köprü olması özelliği yarışmacıya soruldu.

Doğan Zorlu’ya sorunun şıkları olarak A – Japonya’da Akaşi Kaikyo Köprüsü, B – Türkiye’deki 1915 Çanakkale Köprüsü, C- Çin’deki Yangtze Nehri Köprüsü, D – ABD’de ki Golden Gate Köprüsü şeklinde şıklar verildi.

Yarışmacının ilk olarak kafası karıştı. İlk olarak telefon joker hakkını kullandı ve bundan sonuç alamayınca yüzde 50 jokeri kullandı. B ve D şıkları arasından tercihini D şıkkından yana kullandı. Büyük ödül yolunda bu virajda yanlış cevabı vermiş oldu.

Bu kadar gündem olan bir durum hakkında da bilgi sahibi olmaması dikkat çekerken, Doğan Zorlu, yarışmadan bu cevabının ardından 2 bin TL ile ayrılarak veda etmiş oldu.

Reyting İçin Yapılıyor!

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında dönemsel olarak bu türden cevaplar verildiği biliniyor. Ancak bunun kimileri tarafından reyting amaçlı olarak yapıldığı düşünülüyor. Bunun ne kadar gerçek olup olmadığı bilinmiyor ancak bu sorunun dahi cevap verilememesi bu durumun düşünülmesine neden oluyor.

Ana taşıyıcı kuleleri arasındaki mesafe en uzun olan, 'en uzun asma köprü' hangisidir?

A) Japonya'daki Akaşi Kaikyo Köprüsü

B) Türkiye'deki Çanakkale 1915 Köprüsü

C) Çin'deki Yangtze Köprüsü

D) ABD'deki Golden Gate Köprüsü

Doğru Cevap; B) Türkiye'deki Çanakkale 1915 Köprüsü

Keşfet