Kübra Par Koronavirüse Yakalandı!

Habertürk TV’de ‘Kübra Par ile Açık ve Net’ programının sunuculuğunu yapan Kübra Par, koronavirüse yakalandığını duyurdu. Sunucu, programa bir hafta ara verecek...

Yayınlanma:
Güncelleme:
Kübra Par Koronavirüse Yakalandı!

Kübra Par kimdir?

Kübra Parmaksızoğlu Coşkun, 20 Nisan 1984 tarihinde Erzincan’ da dünyaya geldi. 2007 senesinde Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 2009 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. Kübra Par, 2003 yılında Cahit Zarifoğlu şiir ödüllerinde "Nisanın Gölgesi" adlı şiiriyle jüri özel ödülünü kazanmıştır. Bunun yanında Habertürk’ün Web Haber Müdürlüğü’nü de yürütmüştür. Kariyerine Habertürk Tv’de ‘’Kübra Par ile Açık ve Net’’ sunuculuğu ile devam etmektedir.

Koronavirüse yakalandı

Kübra Par, Twitter hesabında yaptığı “Salgın bitti bitiyor derken Covid’e yakalandım, programlara bir hafta mola” açıklamasıyla koronaya yakalandığını duyurdu. Bu sebeple sunuculuğunu yaptığı programa bir hafta ara vereceğini duyuran Kübra Par,

Kübra Par verdiği röportajla gündeme gelmişti

2017 yılında yayınlanmaya başlayan "Açık ve Net" programının sunuculuğunu ve hazırlanması sağlamaktadır. Ayrıca Habertürk gazetesinde pazar günleri yayınlanan 'Haftanın Röportajı' bölümünü hazırlamaktadır. Açık ve Net programında önemli isimleri ve siyasetçileri ağırlayan Par, ülkenin gündemini her hafta konuklarıyla masaya yatırıyor. Kübra Par programında tarafsızlık ilkesini benimsediği gibi bu konuda yapılan eleştirilere de kayıtsız kalmıyor. Bu konu üzerine Ümit Özdağ ile yaptığı röportajla gündeme gelmiştir. Sosyal medya platformu üzerinde "Açık ve Net" programında "Ümit Özdağ'a sorulan soruları Cumhurbaşkanına sorabilir misiniz?" tepkileri üzerine, Orhan Miroğlu yazısını okumalarını tavsiye etmiştir.

Kübra Par en son yazısı ile İYİ Parti’nin elinin güçleneceğini söylemişti

Kübra Par yazısında, “yeni yasa büyük partileri güçlendirirken, Demirel küçücük partilerin tek başına milletvekili çıkarmasını neredeyse imkansız hale getirdiğini iddia ediyor. Bu durumda, daha az oy alan partiler, büyük partilerin listelerinde yer almak zorunda kalacaklar, ancak bunun büyük partilere hiçbir faydası olmayacak. Ahmet Hoca'nın bana anlattıklarından yola çıkarak kanaatim şudur. Gelecek, Deva, Saadet ve Demokrat Parti tabanları CHP'den uzak oldukları için İYİ Parti ile pazarlık yapmak isteyebilirler. Önceleri "üçüncü ittifak" olarak anılan büyük sağ birlik artık İYİ Parti çatısı altında gerçekleştirilebilir. Diğer bir deyişle İYİ Parti'nin siyasi eli yeni yasa ile oldukça güçlenebilir” yazmıştı.

Keşfet