Mahkum Dizisi Başarılara Koşmaya Devam Ediyor! Dünyada Sosyal Medyada Birinci Oldu!

Fox TV'nin yeni sezonunun iddialı yapımı ve beğeni toplayan dizisi Mahkum, hem reyting konusunda hem de sosyal medyada alınan etkileşim olarak başarısını sürdürmeye devam ediyor. Detaylar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Mahkum Dizisi Başarılara Koşmaya Devam Ediyor! Dünyada Sosyal Medyada Birinci Oldu!

İlk çıktığı günden bu yana televizyon dünyasında fazlasıyla kaliteli bir iz bırakan Mahkum dizisinin başarısında hikayesi kadar elbette oyunculuk performanslarının da büyük payı var. TV yorumcusu Sina Koloğlu, sosyal medya hesabından Mahkum dizisinin başarısından fazlasıyla bahsetti. Bir ay içinde dünyanın en popüler dizi ve programlarının bir listesini çıkaran The Wit List tarafından Şubat ayında ilk 5 duyuruldu. Bu liste sonucuna göre Mahkum dizisi Instagram'da en çok takipçi artışı yaşayan dizi oldu ve ilk sırayı aldı.

The Wit List’e göre Mahkum dizisi birinci sıraya yerleşti

The Wit List'e göre, dizi yayınlandığı ilk hafta 190.000 aboneye ulaştı. Ayrıca dizinin IMDB reytingi 8.2 olarak açıklandı. Dizinin olay örgüsünde Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu ikilisi ön plana çıktı. Performanslarıyla herkesi kendine hayran bırakan bu ikili büyük ilgi gördü. İkilinin üstün performansları her geçen gün daha da fazla dikkat çekiyor. MF Yapım imzalı Mahkum dizisinde Onur Tuna ve İsmail Hacıoğlu ile birlikte Seray Kaya, Melike İpek Yalova ve Hayal Köseoğlu yer alıyor. Fox TV'de her perşembe yayınlanan ve yönetmenliğini Volkan Kocatürk’ün yaptığı Mahkum dizisinin senaryosunu ise Uğraş Güneş yazıyor.

Mahkum dizisinin konusu nedir?

Fırat Bulut İstanbul Adliyesi'nde savcı olarak görev yapmaktadır. Başarılı bir savcı olan Fırat’ın, Zeynep ile mutlu bir evliliği ve Nazlı adında beş yaşında bir kızı vardır. Ancak bir gün uyandığında hapistedir ve geride kalan dört ayı hatırlamamaktadır. Kızının doğum gününü kutladığı gece ise en son hatırladığı anısıdır. Karısını ve kızını öldürmekle suçlandığını öğrendiğinde şok olur ve dehşete düşer. Fırat’ın, ikinci duruşması yaklaşmaktadır ve müebbet hapis cezasına çarptırılmıştır. Ayrıca Ülkenin önde gelen ailelerinden Yesarilerin soyundan gelen ikiz kardeşlerden Barış Yesari'nin davası, Cumhuriyet Savcısı Fırat Bulut'un tutuklanmadan önce incelediği son davadır.

Keşfet