Mehmet Öz Türk Vatandaşlığından Çıkacak mı? Mehmet Öz Kim? Nereli ve Kaç Yaşında?

Doktor Mehmet Öz'ün Türk vatandaşlığından çıkacağı açıklandı. Sosyal medyada gündem olan Mehmet Öz Türk vatandaşlığından neden çıkıyor? Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Mehmet Öz Türk Vatandaşlığından Çıkacak mı? Mehmet Öz Kim? Nereli ve Kaç Yaşında?

Türk Asıllı Amerikalı Mehmet Öz kimdir?

Daha çok Dr. Öz olarak tanınan Mehmet Cengiz Öz, ABD'de yaşam sürdüren ünlü kalp cerrahı ve televizyon uygulaması sunucusudur. Şu an New York Presbyterian Hastanesi’nde Kalp ve Damar Enstitüsü ve Tamamlayıcı İlaç Programını yönetiyor. Mehmet Öz, 11 Haziran 1960'ta babasının görev yaptığı Cleveland'da dünyaya geldi. Harvard Üniversitesi'nden mezun olmuştur. Kliniksel uzmanlık alanları, kalp cerrahisi, kalp kapakçığı ve aort cerrahisi, yetişkin kalp nakli, mekanik kalp yardımcılığı ve koroner baypastır. Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa, Mehmet ve Lisa Öz'ün dört çocuğudur. Mehmet Öz, Columbia Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Cerrahlar ile Columbia Üniversitesi Tıp Merkezi Kardiyoloji Anabilim Dalı'nda cerrah olarak görevine devam etmektedir.

75ruy2ixofiztdj34kpdtm56iq-16-9-1638601327-16-9-1647505199-880x495.webp

Türk vatandaşlığından çıkıyor mu?

Türk vatandaşlığından çıkacağı haberini veren Mehmet Öz' ün hayatı merak konusu oldu. Mehmet Öz bu açıklamayla arama motorlarında gündem oldu. Mehmet Öz yaptığı açıklamada, problemlerin çözülmesi için bir Cumhuriyetçi adaya gereksinim var şeklinde konuştu. Siyasete girme gereksinimi duyan Türk asıllı Amerikalı Mehmet Öz, Donald Trump'ın partisi olan Cumhuriyetçi Parti'den aday olacağını bu şekilde politikaya girmek üzere yarışacağını açıkladı. Seçilmesi durumunda Türk vatandaşlığından çıkacağını duyurdu.

mehmet-oz.jpg

Mehmet Öz yaptığı açıklamayla gündem oldu

Seçildiği zaman Türk vatandaşlığından çıkacağını Twitter hesabından açıklayan Öz, "Çifte vatandaşlığım kampanyadaki dikkatimi dağıttı. Hasta anneme bakmak için bunu sürdürdüm, ancak ailemle birkaç hafta süren görüşmelerden sonra bir sonraki ABD Pensilvanya senatörü olarak yemin etmeden önce sadece ABD vatandaşı olacağım” dedi. Ayrıca Mehmet Öz, Donald Trump'ın partisinden aday olacağını da açıkladı. Donald Trump karşıtı görüşün, Mehmet Öz hakkında yapacağı açıklamalar merak edilirken ünlü doktor ve televizyon programcısının adaylık üzerine çalışmaları da bilindiği üzere tam hız devam ediyor.

Keşfet