Mercedes-Benz’den Şok Hamle! Bazı Otomobiller Geri Çağırılıyor!

Ortaya çıkan iddialara göre Mercedes-Benz, fren kaliperindeki sorunlar nedeniyle bazı araçlarını geri çağırmayı tercih etti. Mercedes-Benz, dünyanın en tanınmış araç üreticilerinden biridir. Şirket çok çeşitli otomobiller üretmektedir. Marka özellikleri ve kalitesi ile tanınır ve tüm dünyada fazlasıyla iyi satış rakamlarına ulaşmıştır. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Mercedes-Benz’den Şok Hamle! Bazı Otomobiller Geri Çağırılıyor!

Sorun önce Amerika Birleşik Devletleri dışında keşfedildi

Mercedes, son günlerde ortaya çıkan sorunlar nedeniyle, bazı Mercedes-Benz EQS araçlarını geri çağırma kararı aldı. Şirket, bu karardan kısa bir süre sonra yeni bir açıklama yaptı. Bazı CLA ve GLA modelleri şirket tarafından geri çağrıldı. Mercedes-Benz Amerika Birleşik Devletleri'nde, bazı CLA ve GLA araçlarını geri çağırma kararı aldı. Mercedes-Benz, yaptığı son açıklamaya göre, bu araçlar tek bir fren kaliperi arızası nedeniyle geri çağrıldı. Sorun, fren kaliperi tedarikçisinin bazı cıvataları yanlış sıkmasından kaynaklanıyor. Bu sorun ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri dışında bulundu. Bir tüketici, fren kaliperinden gelen seslerden şikayet ettiğinde, arabasını servise verdi. Bu servis sırasında servis personeli, ön ve arka fren kaliper cıvatalarının tork özelliklerini karşılamadığını belirledi.

image-mq6-12-20210204115158.webp

Mercedes-Benz 3 Mayıs’ta iletişime geçecek

Bu fren kaliper cıvatalarını tedarik eden aslında şirketin Polonyalı tedarikçisi Hitachi Astemo. Bu fren kaliperlerinden üçü 2020'de Mercedes-AMG CLA 35'te ve bir tanesi 2021'de Mercedes GLA 250'de bulunuyor. Bu dört araç Amerika Birleşik Devletleri merkezli. Dünyanın diğer bölgelerindeki araçlar ise henüz keşfedilmedi. Gevşek cıvatalar arabalara büyük zarar verebilir. Özellikle araç frenleme performansı üzerinde önemli bir etkiye sahip olduğu için otoyollar gibi yüksek hızlı ayarlarda ani bir frenleme eyleminin gecikmesine neden olabilir. Sonuç olarak bu da zincirleme bir kazaya neden olabilir. Araç sahiplerinin şu anda durumdan haberdar olup olmadığı bilinmiyor. Mercedes-Benz ise 3 Mayıs'ta araç sahipleriyle iletişime geçecek. Araç sahipleri işlemlerini en yakın onaylı serviste diledikleri gibi tamamlayabilecekler.

mercedes-c-klasse-limousine-2021.jpg

Mercedes-Benz

Karl Benz'in şirketi Benz & Cie. ve Gottlieb Daimler'in şirketi Daimler Motoren Gesellschaft, 1926'da Mercedes-Benz'i kurdu. Şirket, Almanya'nın Stuttgart şehrinde kuruldu.

Keşfet