MHP Diyarbakır İl Teşkilatına operasyon

MHP Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp ve yöneticiler yolsuzluk ve ihaleye fesat karıştırma nedeniyle gözaltına alındı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
MHP Diyarbakır İl Teşkilatına operasyon

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile gece yarısı yapılan operasyonda görevden alınan MHP İl Başkanı Cihan Kayaalp ve bazı yönetim kurulu üyeleri gözaltına alındı.

İDDİALAR: İHALEYE FESAT KARIŞTIRMA VE USULSÜZLÜK

Emniyete götürülen İl Başkanı Kayaalp ve yönetim kurulu üyelerinin ifade işlemleri devam ederken gözaltı gerekçesinin ‘usulsüzlük’ ve ‘ihalelere fesat karıştırma’ gibi iddialardan kaynaklandığı öğrenildi. Öte yandan bazı yönetim kurulu üyelerinin ise arandığı belirtildi.

Medyascope muhabiri Ferit Aslan MHP yöneticilerine yapılan operasyon ile ilgili KRT'de değerlendirmelerde bulundu.

Gazeteci Ruşen Takva KRT'de, "Kayyum atanan belediyelere işe yerleştirme vaadi ile para aldığı konuşulmuştu." dedi.

Gazeteci Yeniçağ Gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ, "CHP'li belediyelere somut deliller olmadan sabah karşı operasyon yapılırken MHP'ye haber veriliyor." ifadelerini kullandı.

AÇIKLAMA SONRASI OPERASYON

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın dün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile, MHP Diyarbakır il teşkilatının fesih edildiğini, binaya kilit vurulduğunu açıklamıştı. MHP’li Semih Yalçın’ın açıklamasından bir gün sonra MHP yönetimine yapılan operasyon dikkat çekti.

CİNSEL İSTİSMAR SUÇLAMASINA YAYIN YASAĞI

Kayaalp'e küçük yaşta çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçlaması da yöneltildiği belirtildi.

Başsavcılık, çocuğun yaşının küçük olmasından dolayı soruşturmaya yayın yasağı getirdi.

Keşfet