Microsoft, tüm Xbox One konsollarını durdurdu

Microsoft, tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurdu. Önce yazılım devi Xbox One, X’i durdurdu. Ve dijital Xbox One S Xbox Series X’in piyasaya sürülmesinden önce, perakendeciler Xbox One S’in üretimini 2020’nin sonuna kadar sessizce durdurdu ve kalan hisselerini sattı.

Xbox Konsolu Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Cindy Walker, “Xbox Series X / S ürününe odaklanmak için 2020’nin sonuna kadar tüm Xbox One konsollarının üretimini durdurduk” dedi. Sınırda.

Microsoft’un onayı aynı kalıyor Bloomberg Bildiri Sony, PS4’ün üretimini 2021’in sonunda bitirmeyi planlıyor, ancak şirket şimdi 2022’ye kadar bir milyon PS4 konsolu üretmeyi önerdi. Onaylanmış PS4’ün üretimi hala devam ediyor, Microsoft ve Sony, en yeni Xbox Series X ve PS5 konsollarına yönelik talebi karşılamak için mücadele ediyor.

299 $ Xbox Serisi S.
Fotoğraf Vjeran Pavic / The Verge

Görünüşe göre Microsoft, 299 dolarlık Xbox Series S talebini karşılayabilir. Piyasaya sürüldüğü sırada, her iki Xbox Series S de stokta İngiltere’de Amazon Ve ABD’de En İyi Satın Alma. 2020’de Xbox Series X/S’nin piyasaya sürülmesinden sonra konuşan Xbox Başkanı dedi Bill Spencer Sınırda Şirket, Series S’den daha fazla Xbox Series X konsol geliştirdi, ancak sonunda Series S’nin daha düşük fiyatı kazanacak.

“Aslında S Serisini inşa edebiliriz. [chips] Aynısı [chip] Spencer, X Serisi için elimizden geldiğince uzayı öldürün ”dedi. Microsoft’un yeni nesil konsolları lehine Xbox One S’i sessizce desteklemeye karar vermesiyle, istikrarlı Xbox Series S stoklarına bakmamızın ana nedenlerinden biri budur.

READ  İngiltere'nin Muhafazakarları, Boris Johnson'ı yenerek 'güvenli' yerlerini kaybetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir