New York Metrosunda 57 Yaşındaki Kadın Kafasına Çekiçle Defalarca Vuruldu.

Polis, tuhaf bir olayda, 57 yaşındaki bir kadının New York metro istasyonunda birkaç kez kafasına çekiçle vurulduktan sonra soyulduğunu söyledi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
New York Metrosunda 57 Yaşındaki Kadın Kafasına Çekiçle Defalarca Vuruldu.

Cuma öğleden sonra düzenlediği basın toplantısında, New York Polis Departmanı Dedektifler Şefi James Essig, polisin kadını tekmeleyen ve ona "birkaç kez" vuran ve çantasıyla yaya olarak kaçan şüpheliyi aradığını söyledi.

Kadının ailesi kurbanın Nina Rothschild olduğunu belirledi. Rothschild, New York Şehri Sağlık Departmanında çalışan bir bilim insanıdır. Polis, işten ayrıldıktan sadece 15 dakika sonra saldırıya uğradığını söyledi.

Essig, Perşembe günü saat 23:00'te kadına koyu renk bir ceket, mavi kot pantolon giyen ve baston tutan bir buçuk boyunda bir erkek tarafından saldırıya uğradığını söyledi.

Essig, "Bu, bir günlük işten sonra eve dönmeye çalışan bir kadın için sebepsiz, vahşi ve korkunç bir suçtur" dedi.

Essig, saldırının ardından beyin kanaması geçiren Rothschild'in kafatasında kırık ve yüzünde kesiklerle Cornell Tıp Merkezi'ne götürüldüğünü söyledi.

Kardeşi Gerson Rothschild'e göre, kafatasının bir kısmı tel örgü ile değiştirildi.

Kadının da bir düşük ayağı var. Hastanın ayağını kaldıramaması durumudur. Ağabeyi, buna bir sinir hasarının mı yoksa zihinsel bir blokajın mı neden olduğu belli değil, dedi.

Keşfet