NFL ve NFLPA aşılı oyuncular üzerindeki yükü azaltmak için yeni Govt-19 politikalarını tartışıyor

NFL ve NFLPA, tartışmalara aşina olan kaynaklara göre, aşılı bireylerin yükünü hafifletecek COVID-19 protokollerindeki değişiklikleri sürekli tartışıyorlar.

Her iki taraf da aşılı oyuncuları daha az sıklıkta test etmek ve pozitif testler nedeniyle maçları kaçırmak zorunda kalabilecek aşılı, asemptomatik oyuncuların sayısıyla ilgili oyuncuların endişelerini gidermek için çalışıyor.

Kaynaklar, önümüzdeki günlerde duyurulacak değişikliklerin aşılı bireyler için test uygulamalarında bir değişiklik içerdiğini söylüyor. Şu anda grupların aşılı bireyleri haftada bir kez test etmesi gerekiyor. Kaynaklar, tartışmaların bu ihtiyacı ortadan kaldıran ve bunun yerine aşılı bireylere (belki de her gün rastgele seçilen birkaç kişi) nokta testine yönelirken aynı zamanda daha şiddetli semptom testlerini dayatan yeni bir uygulamaya yönelik gibi göründüğünü söyledi. Temel olarak, semptom göstermeyen aşılanmış kişiler, bir nokta test programının parçası olarak her seferinde test edilebilir, ancak semptom gösterenler, bir doktor ekibi tarafından taranacak ve test edilecektir.

Aşılanan oyuncular, yıl boyunca test edildikleri için her gün test edilmelidir. Lig ve sendika, verilerinin aşılı bireylerin pozitif olarak test edildiğini, aşılı bireylerden 10 kat daha yüksek bir oranda olduğunu söylüyor.

Lig ve oyuncu derneği, kendileriyle ilgilenen oyunculara evlerinde denemeler sunmayı düşünüyor.

Buna ek olarak, NFLPA, ligin bunu kabul edip etmeyeceği belirsiz olsa da, test uygulamalarındaki değişiklikten utanan oyuncular için sezonu bırakma seçeneğinde ısrar ediyor.

NFLPA, aşı yaptırmaya zorlandıklarını düşündükleri için (bu yıl aşılanmamış olanlar için daha katı kurallar geçerlidir) ve Covit’in yayılmasının bir sonucu olarak varyasyonlar nedeniyle son haftalarda üzülen oyuncular tarafından baskı altına alındı. 19 tanesi zaten pozitif ve eksik oyunları test ediyor. Bu, oyuncuların maske takmak ve takım tesislerinde fiziksel molalar vermek gibi ligin diğer COVID-19 azaltma stratejilerinden memnuniyetsizliğine yol açtı. Test uygulamalarını daha hedefli ve stratejik hale getirmek için bunları ayarlamanın bu endişelerin bazılarını gidereceği umulmaktadır.

READ  Güney Afrika'nın Cape Town kentinde parlamento yangını

NFL ve NFLPA, COVID-19 protokollerini Perşembe günü zaten değiştirerek asemptomatik, aşılı oyuncuların pozitif bir testin ardından hızlı bir şekilde oynamasını kolaylaştırdı. Ayrıca, Cleveland Browns, Los Angeles Rams ve Washington futbol takımına karşı çok sayıda Govt-19 davasının bir sonucu olarak bu hafta sonu oynanacak üç maçı yeniden planlamayı kabul ettiler.

Perşembe günkü değişikliklerin bir parçası olarak, 32 takımın tümü ligin güncellenmiş Covit – 19 protokolüne dahil edilecek ve aşılı olsun, herkes için zorunlu maskeleme, takım tesisleri ve kapalı alan, kişi toplantıları ve kısıtlamaları içerecek. Grup tesislerinde restoran ve ağırlık odalarının kullanımı. Devam eden tartışmaya aşina bir kaynak, tüm ekiplerin önümüzdeki hafta geliştirilmiş protokolden çıkarılacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir