Novak Djokovic: Hakim tenis yıldızının Avustralya göçmenlik velayetinden serbest bırakılmasını emretti

Saatlerce süren müzakereler, teknik aksaklıklar ve her iki tarafın tartışmalarının ardından Yargıç Anthony Kelly, Djokoviç’in geçici bir otelin gözaltından serbest bırakılmasına ve Pazartesi günkü kararın ardından 30 dakika içinde eşyalarının geri alınmasına karar verdi.

Yargıç Kelly, Djokoviç’e davanın davalısı olan Avustralya İçişleri Bakanlığı’nın yasal masraflarını ödemesini emretti.

Hükümetin avukatı, kararın ardından Avustralya Başsavcısının davaya kişisel olarak müdahale etme hakkına sahip olduğunu söyledi. Hükümet için çalışan Christopher Tron, Bakan Alex Hawk Cokoviç’i ihraç etmek için bakanlık yetkilerini elinde tuttuğunu söyledi.

Duruşmanın ardından Djokovic, sonunda “mutlu ve müteşekkir” olduğunu tweetledi. “Bu olsa bile,” Avustralya Açık’ta “rekabet etmeye çalışmak” için ülkede olmak istediğini söyledi. Ayrıca yanında duran ve onu “güçlü kalmaya” teşvik eden destekçilerine de teşekkür etti. Kendisini ve koçluk ekibini Melbourne’deki sahada açıkça gösteren bir fotoğrafını tweetledi.

Kardeşi Sırbistan’ın Belgrad kentinde düzenlediği basın toplantısında destekçilerine teşekkür etti. Jordje Djokovic düzenlediği basın toplantısında, “Her şey bitti, sonunda Novak nihayet serbest bırakıldı. Novak biraz erken tenis kortundaydı, biraz antrenman yaptı ve kendisi için böyle savaşıyor – tenis oynuyor” dedi. .

“Novak yanlış bir şey yapmadı” diye ekledi ve “Avustralya hukuk sisteminin Novak’a gelmesinden memnun olduğunu” da sözlerine ekledi.

Ancak, sayılarının Djokovic’in Djokovic’in 16 Aralık’taki ifadesine ve bulunduğu yere verdiği olumlu tepkiyi yenmek için yeterli olmadığını kabul etti.

Djordje, Djokoviç’in testlerinin pozitif çıktığını doğruladı ve bir muhabir tarafından 17 Aralık’taki bir etkinliğe katılıp katılmadığı sorulduğunda, tökezledi ve şöyle cevap verdi: “Bu basın toplantısı ertelendi.”

Oğlunun yanında oturan Novak’ın babası Stradjan Djokovic’in sorguya çekildiğinde “Bu mahkeme için” dediği duyuluyor.

16 Aralık’ta, yani testin pozitif çıktığı gün, Djokovic, diğer katılımcıların hiçbirinin maske takmadığı üç etkinlikte fotoğraflandı. Ertesi gün Gençlik Ödülleri’nde fotoğraflandı.

READ  Dünya 2022 gibi geliyor çünkü Omigron varyantı NYE planlarını temsil ediyor

Tenis Profesyonelleri Derneği (ATP), derneğin Pazartesi günkü raporuna göre, atletik esenlik de dahil olmak üzere, soruşturmaya yol açan bir dizi olayı “her yönden zarar verici” olarak nitelendirdi.

Melbourne’deki Avustralya Federal Devre Mahkemesi’ndeki video bağlantısı aracılığıyla daha önceki karar, tenis yıldızının Covit-19 için aşılanmamış olmasına rağmen Avustralya Açık’ta oynayıp oynayamayacağı konusundaki spekülasyonlar ve kamuoyunun öfkesinden sonra geldi.

34 yaşındaki Sırp, sırf onu almak için 5 Ocak’ta Avustralya’ya uçtu. vize iptal edildi Avustralya Sınır Kuvvetleri onu düşündükten sonra Tıbbi Muafiyet Tüm ziyaretçilerin Govt-19’a karşı tam olarak aşılanmış olmaları şartı geçerli değildir.

Sınır dışı edilmekle ve tehlikede olan 21. Grand Slam’i kazanma umutlarıyla karşı karşıya kalan Djokovic, yasal bir meydan okuma başlattı.

İnsanlar 10 Ocak 2022'de Avustralya'nın Melbourne kentindeki Hukuk Mahkemesi binasının dışında görülüyor.

Duruşma sırasında, Djokovic’in hukuk ekibi, Avustralya’ya seyahat etmek için gereken tıbbi muafiyeti aldığını ve Kovit-19 için aşı kısıtlamalarından kaçındığını savundu. Partisi, Djokoviç’in muafiyetinin, Aralık ayında Hükümete 19 ile sözleşme yaptıktan sonra doğal bir bağışıklık sistemine sahip olduğu gerekçesiyle verildiğini savundu.

Daha önce Govt-19 aşılarına ve bağışıklama emirlerine karşı çıkan Djokovic, Avustralya’ya geldiğinde aşılanmamıştı. Yargıç, Djokoviç sınır dışı edilmiş olsaydı, Avustralya’dan üç yıl men cezasına çarptırılacağına karar verdi.

Dava, dünya çapında ilgi topladı ve hem destekçileri hem de eleştirmenleri arasında öfkeye yol açtı, bazıları ünlülerin, ailelerin yıllardır ayrıldığını gören Avustralya’nın katı Govt-19 kurallarına gelince özel ilgi gördüğünü iddia ediyor. Corona virüsü kontrolleri sivil haklarını ihlal ediyor.

Djokovic’in durumu bunu gösteriyor Sığınmacıların durumu Avustralya – Düzinelerce mülteci, Djokovic’in kaldığı otelde yıllarca gözaltında tutuldu ve Avustralya’nın katı göçmenlik kuralları altında süresiz olarak tutuluyor.

Argümanlar

Hem güvenlik hem de hükümet için argümanlara dayanan bir federal hükümet danışma organı olan Avustralya Aşılama Teknik Danışma Grubu (ATAGI) tarafından sağlanan yönergelere dayanmaktadır.

READ  Blinken: Rusya, Ukrayna sınırlarında 'daha fazla' kuvvet artırmayı planlıyor

Djokovic’i temsil eden kıdemli danışman Nick Wood, ATAGI danışmanıyla son Hükümet enfeksiyonunun en az altı aylık doğal koruma sağladığını savundu – “böylece aşı geçici bir istisna olarak kabul edilebilir.”

Djokovic, Avustralya’ya gelmesi için hükümet tarafından onaylandığını anladı ve defalarca Melbourne’deki federal yetkililere “Avustralya’ya girmek için gereken her şeyi yaptığını” söyledi.

Wood, “Her makul kişi anlardı ve her kutuyu işaretlediğini anladı” dedi.

Sırp Novak Djokovic, 27 Kasım 2021'de Avusturya'nın Innsbruck kentindeki Olympia World'de Davis Kupası sırasında ters vuruş yapıyor.

Davasının savunucuları, bu ifadenin gerçek metnini çevrimiçi olarak sunmak için çalışıyorlar.

Hükümet, Djokoviç’in giriş garantisi olduğunu düşündüğü şeyi yanlış anladığını ve önceki bir Hükümet enfeksiyonunun, onu aşılamamak için geçerli bir tıbbi nedene eşdeğer olmadığını söyledi.

Doğal korumayı kabul ederken, geçmişteki enfeksiyonların “aşı için kontrendikasyon olmadığını” söyleyen aynı ATAGI yönergelerine dikkat çektiler – birinin aşılanmaması için geçerli bir neden değil.

Bu yönergeler, insanların ciddi bir hastalıktan sonra aşılamayı geçici olarak askıya alabileceğini öne sürse de, hükümet “Djokovic’in ciddi şekilde hasta olduğuna dair hiçbir öneri olmadığını” savundu.

Hükümet mahkemeye sunduğu sunumunda, “Yalnızca Covit-19 için pozitif bir testi olduğunu söyledi. Bu bir test değildi,” dedi.

Polis, 10 Mayıs Cuma günü bir mitinge baskın düzenleyerek yüzlerce protestocuyu kamyonla uzaklaştırdı.

Bir hükümet avukatı olan Tran, yetkililerin vizeleri iptal etmeleri için çok az engel olduğunu ve Avustralyalıların sağlığına yönelik potansiyel tehdidin bile yeterli sebep olduğunu söyledi.

Ancak yargıç Anthony Kelly, yetkililere kanıt sağlamak için tenis yıldızına yüklenen yükten “rahatsız edildiğini” söyleyerek Djokovic’in tutumuna katılıyor gibi görünüyordu.

Aralık ayında Djokovic’e Govt-19 enfeksiyonu teşhisi kondu – iki bağımsız grup, bunun Djokovic’in aşısını geciktirmek için yeterli olduğu konusunda hemfikirdi.

“Bu adam daha ne yapabilirdi ki?” Yargıç Kelly dedi.

Djokovic Avustralya Açık’ta ne için oynuyor?

Vize yenilgisi, Djokoviç’in 17 Ocak’ta Melbourne’de başlayacak olan Avustralya Açık’ta 21. Grand Slam’i kazanma rekor şansını tehdit etti.

READ  Juicy Smolett'in Jüri Üyesi, Juicy Smolet'in Mühürlü Olduğunu Açıklıyor

Djokovic şu anda 20 Grand Slam zaferine sahip ve İspanyol Rafael Nadal ve İsviçre’den Roger Federer ile tüm zamanların rekorlarına eşit.

Djokovic, Melbourne’de kazanırsa, şimdiye kadar bir erkek tarafından düzenlenen çoğu Grand Slam rekorunu kıracak.

Bu gerçek bir olasılık – Djokovic daha önce dokuz kez Avustralya Açık’ı kazandı.

40 yaşındaki Federer, Melbourne’de oynamadı ve 35 yaşındaki Nadal sakatlığı nedeniyle sahalardan uzak kaldı.

Çift 58 kez karşı karşıya geldi ve Djokovic 30’a 28 önde girdi. 2009’da Avustralya Açık’ı kazanan Nadal, dünya sıralamasında 6. sırada yer alıyor.

CNN’den Hillary Whiteman, Hannah Richie ve Angus Watson habere katkıda bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir