Pazar günü sakın evden çıkmayın..!

Bu haftasonu hava durumuyla ilgili bilgi paylaşan meteorolojiye göre haftasonu bazı bölgelerde yağıs oalcak ve rüzgar etkisini gösterecek, Meteoroloji müdürlüğü dışarı çıkacak vatadandaşlara uyarı yaptı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Pazar günü sakın evden çıkmayın..!

Hafta sonu tatili öncesi vatandaşların hava durumu araştırmaları hız kazandı. İkamet ettikleri şehirlerde hava durumunun nasıl seyredeceğini merak eden vatandaşlar, Meteoroloji'den gelen son bilgilere odaklandı. Peki, hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğusu ile güneybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun doğusu, Muğla, Ordu ve Erzincan çevreleri, Aydın, Denizli ve Burdur'un güneyi, Antalya'nın batı ilçeleri ile Samsun ve Tokat'ın doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmara'nın güneyi, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz'in iç kesimlerş Doğu Anadolu'nun batısında kuzeyli, Doğu Anadolu'nun doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli(40-60 km / saat) olarak esmesi beklenmekte.

İç ve batı kesimlerde sıcaklıkların 5 ila 10 derece artacağı, doğu bölgelerde 4 ila 8 derece azalacağı tahmin ediliyor.

6287590018c7732ad846dfe6.webp628758ff18c7732ad846dfe4.webp

Keşfet