PTT Emeklilere 10 Bin TL Veriyor! Başvurular Kimlikle En Yakın Şubede Yapılabiliyor!

PTT en yakın şubeye nüfus cüzdanı ile başvuran emekli müşterilerine 10.000 TL ihtiyaç kredisi sunuyor. Maaş müşterisi olanlar daha ucuz faiz oranlarından da yararlanabilir. Bilindiği gibi PTT ihtiyaç kredisi veren az sayıdaki bankacılık dışı firmadan biridir. Kurum, anlaşmalı bankaları aracı olarak kullanarak kredi talebinde bulunan müşterilerinin taleplerini onaylar. Faiz oranlarının belirlenmesinde aracı banka tarafından açıklanan oranlar kullanılır.

Yayınlanma:
Güncelleme:
PTT Emeklilere 10 Bin TL Veriyor! Başvurular Kimlikle En Yakın Şubede Yapılabiliyor!

PTT İhtiyaç kredisi için faiz oranları

Maaşını PTT'den alan tüm emekliler özel kredi paketinden yararlanabilmektedir. Ayrıca maaşını başka bir bankadan alan emekliler de PTT kredisi başvurusunda bulunabilirler. Ancak bu durumda olan müşterilerden daha yüksek bir faiz oranı tahsil edilir. PTT kredisi kullanan emeklilerin kredi limitleri maaş müşterisi olma durumlarına göre değişmektedir. Maaşını PTT'den alan emekliler 80.000 TL ihtiyaç kredisine hak kazanırken, maaşını PTT'den almayan emekliler 30.000 TL ihtiyaç kredisine hak kazanıyor. 50.000 TL'nin altındaki tüm krediler ise 36 ay geri ödeme süresine sahip olacak.

ptt-4-1280x720.jpg

Maliyet tabloları

PTT emeklilik kredisi kullanan müşterilerden, kredi risk puanlarının çok yüksek olması ve en güvenilir grupta olmaları durumunda %2,49 faiz uygulanacaktır. Kredi risk puanı düşük olanlar için ise faiz oranı %3,29'a ulaşabiliyor. %2,49 faiz oranı ile 10.000 TL ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda 12 ay vadeli ödeme planı 1.003 TL, 24 ay vadeli ödeme planı 598 TL ve 36 ay vadeli ödeme planı 457 TL olacaktır.

ptt-emekli-kredisi-basvurulari-nasil-yapilir-ptt-emekli-kredisi-2021-sartlari.jpg

Emekli maaş müşterisi olmayanlar

Emekli maaşını PTT'den alamayanlar için banka daha yüksek bir faiz oranı sunuyor. Kurum, ihtiyaç kredisi için PTT'den kredi başvurusu yaparken %2,99'dan başlayan faiz oranları uyguluyor. %2.99 faiz oranıyla PTT'ye 10.000 TL ihtiyaç kredisi için başvuran müşteri geri ödemelerini; 12 ay vadeli ödeme planı ile 1040 TL taksitle yapacak. 24 ay vadeli ödeme planı için 628 TL, 36 ay vadeli ödeme planı için ise 499 TL olacak. Ayrıca PTT müşterileri kredi alabilmek için çok fazla evraka ihtiyaç duymuyor. Emekliler, şubelere kimliklerini getirerek bile başvurabilirler.

Keşfet