Samsung Müjdeyi Verdi! Orta Segment Akıllı Telefonlar İçin Beş Yıllık Güncelleme Desteği!

Bazı Samsung orta segment cihazlar için beş yıllık Android güncellemeleri müjdesi geldi. Alınan bilgilere göre modeller için dört Android sürümü mevcut olacak. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Samsung Müjdeyi Verdi! Orta Segment Akıllı Telefonlar İçin Beş Yıllık Güncelleme Desteği!

Samsung gündemi değiştirmeye çalışıyor

Apple'ın uzun süredir yürürlükte olan beş yıllık güncelleme politikası nihayet Android'e de geliyor. Aslında her şey Qualcomm'un Snapdragon 888 yonga seti ve beş yıllık güvenlik yükseltmeleriyle başlayan dört farklı Android sürümüyle başladı. Xiaomi ve Samsung'un amiral gemisi modellerine yönelik bu önemli anlaşmaya verdiği destek artık orta segment cihazlara da uygulanacak. Ayrıca Güney Koreli teknoloji devinin uygulamaları yavaşlatmasıyla ilgili skandal hala sıcak bir konu olarak gündemde. Samsung, belki de bunu unutturmak için kullanıcılarını Android güncellemeleri konusunda heyecanlandıran bir önlem aldı. Sonuç olarak, Samsung'un yeni A33, A53 ve A73 orta segment akıllı telefonları, önümüzdeki beş yıl boyunca Android güncellemeleri alacak.

orta-segment-galaxy-m11-android-11-yukseltmes-14118191-osd.jpg

Yeni A serisi için güncellemeler 2027 yılına kadar devam edecek

Önümüzdeki beş yıl içinde dört Android sürümü alacak modeller güvenlik güncellemeleri de almaya devam edecek. Bu bağlamda Samsung Galaxy A33, A53 ve A73 modelleri Android 12 ile birlikte geliyorr ve Android 13, 14, 15 ve 16 güncellemeleri için uygun oluyor. Samsung'un yeni A serisi telefonları için güvenlik güncellemeleri 2027 yılına kadar piyasada olacak. Orta üst segmentte yer alan Samsung Galaxy A73 dışında orta segmentteki A33 ve A53 modellerine verilen destek de kullanıcılara umut verdi. Orta seviyenin üstünde olan bazı modellerin de bu desteği alması muhtemel olsa da, Samsung ve Xiaomi gibi firmalar geriye dönük beş yıllık bir Android yükseltmesi garanti etmiyor. Analistlere göre, Android üreticilerinin, 5G'yi etkinleştiren telefonlar dışında, önümüzdeki beş yıl için Android güncelleme desteği sunması pek olası değil.

samsungdan-100-milyon-telefona-guncelleme-mujdesi-1-780x400.jpgSamsung

Samsung, telekomünikasyon endüstrisinde cep telefonları söz konusu olduğunda telefon üretimi ve satışında pazar lideridir. Ar-Ge'ye yapılan büyük yatırım, üretim ve modellerinin kullanıcının isteklerine göre organize edilmesi ve yüksek teknolojili cihazların erişilebilir oranlarda üretilmesi, telekomünikasyon sektöründeki bu atılımın bu kadar kısa sürede gerçekleşmesinin sebepleridir.

Keşfet