Sarı Bezleriniz Artık Temiz Kalacak! İşte Sarı Bez Temizleten O Formül!

Mutfakta her zaman elinizin altında olan sarı bezler kirlenir ve hızla mikrop yayar. Sonuç olarak, sarı bezler iyice yıkanmalı ve dezenfekte edilmelidir. Peki düzenli olarak kullandığımız bezleri nasıl temiz tutabiliriz? En önemlisi, sarı bezler nasıl dezenfekte edilmelidir?

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sarı Bezleriniz Artık Temiz Kalacak! İşte Sarı Bez Temizleten O Formül!

Mutfağa veya masaya bir şey döküldüğünde hemen sarı bez kullanıyoruz. Bir sarı bez ile dökülen maddeyi hızlıca siliyoruz. Sorun değil, peki ya sarı bez temizliği ne olacak?

Sarı bezleri kaynatabilirsiniz

Küçük bir tencereyi yarısına kadar suyla doldurun ve bir kenara koyun. İçinde biraz çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı eritin. Sarı bezleri de içine yerleştirin. Bundan sonra, tencereyi ocağa koyun ve altını yakın. Suyu kaynatarak ve ara sıra karıştırarak devam edin. Sarı bezler tamamen kaynadığında ve lekeler kaybolduğunda, iyice durulayın ve kuruması için asın.

Sirkeli suda bekletebilirsiniz

Derin bir kaba yarısına kadar kaynar su doldurun. Kaynar suya biraz sirke ekleyin. Ayrıca, bezleri suya batırın. Bezleri en az yarım saat suda bekletin. Ardından dışarı çıkarın ve kuruması için asmadan önce iyice temizleyin.

Sabunlu su kullanabilirsiniz

Derin bir kabın yarısına kadar ellerinizi yakmayacak sıcaklıkta suyla doldurun. Suya bir kalıp sabun rendeleyin. Sarı bezleri suya koyun ve ellerinizle döndürün. Daha sonra bezleri durulamayı ve sıkmayı unutmayın.

Sirke, çamaşır suyu ve bulaşık deterjanı karışımı kullanabilirsiniz

Bir kovayı yarısına kadar ılık suyla doldurun. Ardından suya biraz sirke, bulaşık deterjanı ve çamaşır suyu ekleyin. Sarı bezleri daha sonra bu kovaya yerleştirin. Mümkün olduğu kadar uzun süre suda bekletin. Bezleri kovadan çıkardıktan sonra su altında ovarak iyice durulayın.

Unutmamanız gereken detaylar

Hangi yaklaşımı seçerseniz seçin, akılda tutulması gereken birkaç şey var. Yıkadığınız bezleri asla katlamayın ve bir kenara koymayın. Nem, mikropların büyümesini teşvik eder ve bezlerin kötü kokmasına neden olur. Sarı bezinizi her kullanımdan sonra temizlemek ileride inatçı lekelerin oluşmasını engeller. Ayrıca bu yaklaşım her zaman temiz ve hijyenik olmasını da sağlar.

Keşfet