Selçuk GEÇER'den bomba iddia

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, dolar tahminini güncelledi. Geçer, 'Süper Bono intihar gibi bir şey. Gelirse alışveriş durur. Süper Bono ya da enflasyon korumalı çıkarsa dolar 16'dan 14'e düşer sonra kademe kademe yukarı eğilimi devam eder' dedi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Selçuk GEÇER'den bomba iddia

Milli Gazete'nin haberine göre, ekonomi politikaları hakkındaki yorumları ve yatırım araçlarına yönelik tahminleriyle dikkat çeken ekonomist Selçuk Geçer, yeni videosunda "Uyarıyorum" diyerek yatırımcıları ilgilendiren açıklamalarda bulundu.

"SÜPER BONO İHTİMALİNİ GÖRMÜYORUM"

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer, "Ben Süper Bono gelme ihtimalini görmüyorum. Ama bu tür konuşmalar gelmeye devam ederse her an torbadan bir sürpriz çıkabilir. Uyarıyorum sizi. Dikkatli olun. Cumhurbaşkanı ne zaman faizleri düşürmeyeceğiz diyorsa torbadan bir tavşan çıkabilir. Öyle bir ürün çıktığında dolar kuru düşer ama yıl sonunda ciddi bir hale gelir" dedi.

"GERİLDİM KORKUYORUM"

Selçuk Geçer "Enflasyon kontrol altına alınıyormuş gibi görünse de sonrasında yükselir. Bir gece yarısı operasyonu ile dolarda bir geri çekilme olabilir. 16 seviyelerinden 14.80 seviyelerine bir gevşeme olur. Umarım böyle bir hata yapmazlar. Nass demeye devam ederlerse yeni bir enstrüman geliyor. Ama politika faizlerini çok yüksek yapamazlar. Dolayısıyla eğer ki faiz artırsalar da daha çok artırmak zorunda kalacaklar. Ben olsam faizleri sıfıra indiririm. Dengeleri alt üst yapmak için uğraşıyorlar. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz açıklamaları beni gerdi, korkuttu" diye konuştu.

"ALIŞVERİŞ DURUR"

"Tüm para birimlerinin para ettiği ülkeyiz" diyen Selçuk Geçer "Adamlar buraya gelip istediklerini alabiliyorlar. Biz yaşantımızın altında yaşamak zorunda kalıyoruz. Asgari ücret 6 bin olsa ne olur. Yine yoksulluk sınırının altında. Ülkecek fakirleşmeye devam ediyor" dedi.

Ünlü ekonomist Selçuk Geçer "Dolar sabitlenmez. Dolara el koyulmaz. Bunu yapmazlar. Dolarda şu an agresif hareketler yok. Olmazsa Süper Bono ile de bir şey yapmazlar. 18 Aralık sürecinde gibi hissetmiyorum. O zamanki 18 seviyesi ile şimdi ki aynı değil. Bu seviyelerde Süper Bono açıklaması yaparlarsa yine de dikkatli olmakta fayda var. Her Kabine toplantısı öncesi dikkatli olunması gerek. Süper Bono intihar gibi bir şey. Gelirse alışveriş durur" dedi.

Geçer "Enflasyon korumalı gelirse onu iyi okumak lazım. 1 yıllık vade ile girin derler. Enflasyon 20'ye düşerse paranın eridiği anlamına gelir. Süper Bono ya da enflasyon korumalı çıkarsa dolar 16'dan 14'e düşer sonra kademe kademe yukarı eğilimi devam eder. Piyasa büyük bir sıkıntı içinde daha da sıkıştırıyorlar. Piyasa kötü olursa her sektörde kara borsa oluşur. Biz iyi noktadaydık zorla kendimizi bu hale getirdik. Ekonomiyi toplamak 1 yıl alır" diye konuştu.

Keşfet