Sevilen ve Kaliteli Bir Sürü Model Yok Pahasına Gidiyor! Neredeyse 80 Bin TL’nin Altında 2. El Otomobiller! Bankalar Tek Tek Satmaya Başladı!

Otomobil fiyatlarının artmasıyla birlikte bankalar araç satın almak isteyen tüketicilere daha uygun fiyatlı seçenekler sunuyor. Uygun fiyatlı araç arayan vatandaşlar bankaya ait haciz araçlarına akın ediyor. Piyasaya göre daha uygun fiyatlı olan bu araçlar, borçluların borçlarına karşı haciz edilmekte ve alıcılar banka onaylı fiyatlarla konumlanmaktadır. 26.000 TL garantili ve 65 bin TL başlangıç ​​fiyatına sahip araçların listesini haberimizde bulabilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz tüm detaylar

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sevilen ve Kaliteli Bir Sürü Model Yok Pahasına Gidiyor! Neredeyse 80 Bin TL’nin Altında 2. El Otomobiller! Bankalar Tek Tek Satmaya Başladı!

Bankaların yaptığı 2. El araç ihalesi nedir?

Birçok kişi bankaların sattığı icra araçlarına aşinadır. Bu arabalar genellikle kredi ve kredi kartı alacaklılarına bağlıdır. İhale ve müzayede yoluyla satılır. İzmir, Ankara, İstanbul, Bursa, Adana gibi yerlerdeki bankalarda ikinci el araç ilanlarına rastlamak mümkündür. Araçlar, araç ihale dosyasında belirtilen adreste ihale saatinden 30 dakika önce gösterilir. Araç ile alakalı merak ettiğiniz detayları o zaman öğrenebilirsiniz. Ayrıca gayrimenkuller de ihale dosyasında belirtilen açık adrese gidilerek görülebilir.

Bankalardan satılık 2. El araçlar nasıl alınıyor?

Banka şubeleri, müşterilerinin borçları nedeniyle kişilerin mal varlıklarına yönelik icra takibi başlatmaktadır. Borç ödenmezse, mal icra dairesi tarafından haczedilir ve satılır. Bu tür satışlar için genellikle ihale usulü kullanılır. Bu durumda kanun, tüzük ve yönetmelik hükümleri uygulanır. İhaleye çıkacak otomobiller, bankalar tarafından internet ve kanunda belirtilen diğer kanallardan sorunsuz ve hızlı bir şekilde ilan edilir. İlanın ardından aynı şekilde ihale yapılır ve isteklilerin teklifleri detaylı bir şekilde incelenir. Araçlar satılmazsa ikinci ilan resmi olarak başlar. Fakat eğer araç sahibi satın almak isterse, elbette kendisine öncelik verilir.

TEB'in icralık araç listeleri

Birçok vatandaş elbette bu ihalelere nasıl katılabileceğini sorguluyor. İhaleye katılanlar; Değerlemenin %20'si oranında bankalardan alınan nakit veya kesin ve süresiz teminat mektubu, ihaleye kendi adlarına katılacaklarsa resmi makamlarca düzenlenmiş geçerli bir kimlik belgesi (ehliyet, nüfus cüzdanı, pasaport), ihaleye başka bir gerçek kişi adına katılacak kişiler için noterden verilecek vekaletname ile kimlik belgesi istenmektedir.

Araç listesi için Tıklayın

Keşfet