Sürpriz Kapıda! Fıat Egea Hibrit Geliyor! Araba Piyasasını Takip Edenler Bu Habere Çok Sevinecek!

Son altı yıldır Türkiye'nin en çok satan aracı olan Fiat Egea, 2022 yılında ailesini genişletme politikasını sürdürüyor. İlk çıkışını Cross Wagon modeliyle yapan üretici, şu sıralar Egea Hibrit’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Yeni nesil hibrit motor seçeneği ve otomatik şanzımana sahip Fiat Egea’lar, Nisan ayında satışa çıkacak.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sürpriz Kapıda! Fıat Egea Hibrit Geliyor! Araba Piyasasını Takip Edenler Bu Habere Çok Sevinecek!

Yeni nesil 130 HP güç ve 240 NM torka sahip 1.5 litrelik 4 silindirli turbo benzinli FireFly motor ile 48 Volt akülü 15 kW elektrik motorunun sinerjisi, Egea'nın yeni hibrit versiyonuna son derece mükemmel performansını kazandırıyor. 130 beygir gücündeki içten yanmalı motor, Egea Hibrit’te bir BSG (Belt Start Generator) ve 15KW'lık bir elektrik motoru tarafından kaliteli bir şekilde desteklenmektedir. Bu yenilikçi hibrit teknoloji ile sessiz çalıştırma, park etme ve tamamen uzun zamandır düşlenen elektrikli sürüş mümkündür. Sonuç olarak, verimlilik arttıkça sürüş performansı da artar. Konu ile alakalı tüm detaylar haberimizde…

FİAT İLK KEZ 7 İLERİ VİTESLİ ÇİFT KAVRAMALI OTOMATİK ŞANZIMANA SAHİP OLACAK

Egea Hibrit'in elektrik motoru, %100 elektrik modunda (e-launch) kalkmasını, düşük hızlarda elektrik gücü kullanarak ileri doğru ilerlemesini (e-creep) ve yoğun trafikte kısa mesafelerde gaz pedalına basmadan hareket etmesini (e- queueing) sağlıyor. Bu arada çoğu kişinin bilgisi olmasa bile modeli park etmek için tamamen elektrikli bir motor da kullanılabilir. Egea Hibrit, Fiat'ta ilk kez görülecek olan 7 ileri vitesli çift kavramalı otomatik şanzımana da sahip olacak. Model bu sayede 0'dan 100 km hıza 9 saniyede çıkabilecek. Şehir içi sürüşte, elektrik motorunun en büyük faydası, 100 kilometrede 4,7 litreye düşecek olan daha düşük yakıt tüketimi olacak.

makyajli-2021-fiat-egea-1.jpg

ÜÇ DONANIM SEVİYELİ OTOMATİK ŞANZIMAN SEÇENEĞİ

Egea Hibrit; Nisan ayında Sedan, Hatchback, Cross ve Cross Wagon gövde tiplerinde, Easy (Sedan) / Street (Hatchback ve Cross'ta), Urban ve Lounge olmak üzere 3 donanım seviyeli otomatik şanzımanlı olarak Türkiye'de satışa sunulacak. Yaygın olarak beklenen otomatik şanzıman seçeneği Fiat'ın son sürprizi olacak. Mart ayının ikinci yarısında Fiat mağazalarında 1.6 Multijet II 130 hp Dizel DCT modelleri de bulunacak.

Keşfet