TikTok Tıpkı Snapchat Uygulamasının Uzun Zamandır Sevilen Bir Özelliği Olan Hikayeler Özelliği ile Birlikte Türkiye’ye Gelecek Mi?

Şu an dünya genelinde en popüler sosyal platformlarından biri olan TikTok yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Kısa video paylaşımı yapılan platform, TikTok Stories özelliğinin farklı ülkelerde deneyime sunulacağını söyledi. Peki Türkiye de bu ülkelerin içinde yer alıyor mu?

Yayınlanma:
Güncelleme:
TikTok Tıpkı Snapchat Uygulamasının Uzun Zamandır Sevilen Bir Özelliği Olan Hikayeler Özelliği ile Birlikte Türkiye’ye Gelecek Mi?

TikTok bu özelliği ne zaman piyasaya sürecek?

Instagram ile rekabetini devam ettirmek adına Stories özelliğini farklı bölgelerde kullanıma açan TikTok çok sayıda kullanıcıya bu deneyimi sunmak istiyor. ABD ve İngiltere’de bazı kullanıcılarına hikaye paylaşma yetkisi verildiği açıkladı. Sosyal medya platformlarının Hikaye trendi, Snapchat duyurulduğundan bu yana popüler hale geldi. TikTok bu özellik için fazla hızlı hareket etmek istemiyor gibi görünüyor. Hala test aşamasında olan özelliğini farklı bölgelere dağıtıyor. En hızlı büyüyen uygulama TikTok, özellik için resmi çıkış tarihini henüz açıklamadı.

TikTok Stories özelliğinin kullanımı

The Verge tarafından belirtildiği üzere TikTok Hikayeler Snapchat, Instagram ve WhatsApp’taki hikayeler ile benzer şekilde çalışıyor. Kullanıcılar, TikTok Stories kısmına fotoğraf/video yükleyebilir ve bu paylaşımlarını yazı, efekt, filtre ve şarkı ile destekleyebilir. Yeni özellik ile uygulamadaki klasik gönderi arasındaki en büyük fark, aklınıza gelebileceği gibi Hikayeler’in yalnızca 24 saat geçerliliği olması. Ayrıca Hikayeler, doğrudan profilde veya ana sayfada görünmeyecek, Hikaye’yi kullanıcının profil fotoğrafına dokunarak görüntüleyebileceksiniz. TikTok, özelliğin sadece ABD ve Birleşik Krallık’ta test edileceğini belirtti, yani TikTok Hikayeler Türkiye’de kullanılamayacak.

TikTok kısa sürede en hızlı büyüyen uygulama oldu

TikTok veya Çin'de bilinen adıyla Douyin video oluşturma ve paylaşmanın yanı sıra canlı yayın imkânı sağlayan bir sosyal medya platformudur. Eylül 2016'da ByteDance tarafından piyasaya sürülmüştür. Kısa süreli müzik videoları kapsamında en hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması olması tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. 2018 itibarıyla, TikTok 150'den fazla pazarda ve 75 dilde kaliteli bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Sensor Tower tarafından sağlanan verilere göre TikTok, 2018'in ilk yarısında Apple App Store' da 104 milyondan fazla indirilmiştir.

Keşfet