TOGG Fabrikası Gün Yüzüne Çıkmaya Devam Ediyor! Robotlar Yerini Aldı!

Ülkemiz adına son yılların en önemli atılımların başında TOGG geliyor. Birçok insan bu projenin yapılmasının ülkemiz adına önemli bir eşiği atlamamız noktasında faydalı olduğunu düşünüyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
TOGG Fabrikası Gün Yüzüne Çıkmaya Devam Ediyor! Robotlar Yerini Aldı!

Bu konuda yapılan her duyuru insanları biraz da heyecanlandırıyor. 2022 yılında ilk aracın yollarda olması bekleniyor. Bunun için öncelikle üretim fabrikasının tamamlanması gerekiyor. Gemlik tesislerinde bu konuyla ilgili olarak hummalı bir çalışma yürütülüyor. Sizde bu konuda ne kadar ileri gittiğini görme şansına sahip oluyorsunuz.

İnşaat sürecinde son aşamaya gelindiği biliniyor. Araçların boyanacağı binanın tamamlanmasında %88, gövde binasındaysa %76’sının tamamlandığı biliniyor.

Üretim Hattında ki Robotlar Yerleşmeye Başladı

TOGG’un resmi Twitter hesabı üzerinden videolu bir şekilde üretim tesisinde ne durumda olduğu aktarıldı. Çalışmaların planlamalar doğrultusunda sorunsuz bir şekilde devam ettiği aktarıldı.

Boya tesisi, Gövde tesisi, Monta tesisi olarak detaylı bir şekilde durumlar hakkında bilgi verildi. Fabrikanın çok yakın bir zamanda üretim yapacak konuma geleceği de bu şekilde görülmüş oldu.

Üretiminin büyük kısmının makinalar tarafından yapılacağı biliniyor. Bu konuda en önemli görevse araba üretiminde en otomatik olarak robotlara düşülüyor. Üretim hattında bu robotların yerleştirildiği video de net bir şekilde görülüyor.

Binanın kablolama çalışmaları, boya çalışmaları, boru hattı ve birçok detayı hakkında bilgi bu şekilde verildi. Herkes ilk aracın çıkış tarihini ve bu araçların ne kadar olacağını merak ediyor.

TOGG Fiyat Açıklaması Yapıldı!

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş bu konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. İlk aracın banttan 2022 sonunda indirileceğini, sürüş testlerinin tamamlanmasının ardından ilk satışın 2023 yılının ilk çeyreğinde yapılacağını duyurdu.

CEO fiyatlandırmanın ilk üretimin hattan indikten sonra piyasanın durumuna göre yapacakları bilgisini verdi. Şu an için satışa çıkacak ilk aracın C segmentinde olacağı biliniyor. Ancak ne kadarlık bir fiyat baremi ile birlikte sunulacağı hakkında kesin bir bilgi bulunmuyor.

Bu konuda net bir bilgi sahibi olmak için yaklaşık olarak 1 yıl daha beklememiz gerektiği görülüyor. Üretim hattının tamamlanması ve ardından ilk üretim için çalışmaları başlaması öncelikle beklenmesi gereken nokta olarak görülüyor.

Keşfet