Toplu intihar: Komplo teorilerine takıntılı beş kişilik aile 7 katlı bir binadan atladı

Polise göre, Covid ile bağlantılı komplo teorilerine takıntılı zengin bir Fransız aile, İsviçre'nin Montreux kentindeki yedinci kattaki dairelerinden ölüme atladı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Toplu intihar: Komplo teorilerine takıntılı beş kişilik aile 7 katlı bir binadan atladı

40 yaşındaki Eric David, 41 yaşındaki Nasrine Feraoun, ikiz kardeşi Narjisse ve 8 yaşındaki kızlarının cesetleri, polisin kapıya gelmesinden 45 dakika sonra yedi katlı bir binanın dibinde bulundu.

Ancak 15 yaşındaki oğlu düşmeyi atlattı, hastanede durumu stabil.

Vaud polisi Salı günü yaptığı açıklamada, "tüm kurbanların birbiri ardına balkondan atladığı" kanıtlara dayanarak "toplu intihar" olasılığını araştırdıklarını söyledi.

Yetkililer olaya başka birinin karıştığına inanmıyor.

Polis, evde eğitim gören baba hakkında tutuklama emri çıkarma girişimi sırasında, ailenin beş üyesinin de 65 fitten atlayarak öldüğünü söyledi.

Ölümler, perşembe günü çiftin çocuklarından birinin evde eğitim görmesiyle ilgili olarak babaya tutuklama emri çıkarmak için sabah saat 6.15'te iki memurun daireye gelmesiyle meydana geldi.

Kapıyı çalmalarına karşılık, memurlar, kim olduklarını soran bir ses duydular, ancak cevap verdikten sonra daire sessizleşti. Temasa geçemeyen görevliler, ayrıldı.

Ailenin beş üyesi de sabah 7'den kısa bir süre önce beş dakika arayla balkondan atladı.

Polis, balkonda bir merdiven bulunduğunu, ancak herhangi bir boğuşma belirtisi olmadığını söyledi.

'Olaylar öncesinde veya sırasında, 06.15'ten itibaren olay yerinde bulunan iki polis memuru ve binanın dibinden geçenler dahil hiçbir görgü tanığı, apartmandan veya balkondan en ufak bir ses veya ağlama sesi duymadı, ' polis dedi.

'Teknik araştırmalar böyle bir eyleme dair hiçbir uyarı işareti göstermiyor', ancak 'pandeminin başlangıcından beri ailenin komplo ve hayatta kalma teorileriyle çok ilgilendiğini' belirttiler.

Sanal kendi kendine yeterlilik içinde yaşayan aile, dairenin çoğunu işgal eden iyi organize edilmiş çeşitli yiyecekler stoğuna sahipti.

Ne anne ne de okula gitmeyen kız yerel makamlara kayıtlı değildi ve sadece annenin ikiz kardeşi ev dışında çalışıyordu.

Polis, "Bütün bu unsurlar, yetkililerin hayatlarına müdahale etme korkusunu akla getiriyor" dedi.

Keşfet