Ücretsiz Wordpress Web Sitesi Nasıl Hazırlanır? Gelin Kendi İnternet Sitenizi Açın ve Para Kazanın!

Wordpress ile hızlı bir şekilde çalışma yapabilirsiniz. Hayatınızda daha önce internet sitesi kurmayı hiç düşündünüz mü? Sizin için pek çok konuda detaylı bir içerik hazırlamak istiyoruz.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ücretsiz Wordpress Web Sitesi Nasıl Hazırlanır? Gelin Kendi İnternet Sitenizi Açın ve Para Kazanın!

Wordpress ile hızlı bir şekilde çalışma yapabilirsiniz. Hayatınızda daha önce internet sitesi kurmayı hiç düşündünüz mü? Sizin için pek çok konuda detaylı bir içerik hazırlamak istiyoruz. Bu yazımızda da kendi sitenizi kurabileceğiniz özet niteliğinde bir rehber sunacağız. Wordpress ile hızlı bir şekilde site yapma konusunda yapacağınız her işlem birkaç tıklama kadar kolay olacak. Tamam kabul başta biraz karışık gelebilir ama bu süreçler sizin işinizi de kolaylaştıracaktır.

Dünyanın belki de en çok kullanılan açık kaynak kodlu sitelerinden birisi Wordpress alt yapısıdır. Pek çok insana kendi kişisel sitesini kurmaya imkan tanıyor. Bunu yaparken de ücretsiz bir şekilde yapıyor. Zaten bu yüzden açık kaynak kodlu bir yazılım diyoruz. Wordpress sayesinde hazır eklentilerin de katkısıyla işlerinizi organize edebiliyorsunuz.

Wordpress site nasıl kurulur?

1-003.jpg

Yapmanız gereken öncelikle resmi siteye gitmeniz olacaktır. Bir Wordpress site planı seçin ve bu plana göre içeriklere göz atın. Hatta detaylı olarak şöyle anlatalım:

  • Öncelikle bir plan seçin
  • Ardından alan adı barındırma sağlayıcınızı ayarlayın ve bulun
  • İçerisine wordpress yükleyin
  • Temanızı seçin
  • Web sitenize artık içerik üretme zamanı
  • Web sitenizi özelleştirin
  • Eklentilerinizi yükleyin
  • Wordpress önerilerinden de ilham alarak işinizi hazırlayın

Bu konuda yapılacak olan işlemler gerçekten işinizi kolaylaştıracak şekillerde sunuluyor. Bu yüzden yapmanız gereken şeyleri kendi içinde değerlendirebilir ve mutlu olabilirsiniz. Günümüzün belki de en çok kullanılan CMS sistemlerinden birisi Wordpress. Bu arada CMS sistemi içerik yönetim sistemi anlamına geliyor. Wordpress oldukça kolay bir kullanıma sahip olduğu için herkesin işine çözüm üretiyor. Ama nasıl kurulacak? İşte şöyle!

Öncelikle sitenizi oluşturacağınız bir wordpress planı seçin. Wordpress resmi sitesine giderek (Google üzerinden aratarak hemen bulursunuz) ücretsiz plana göz atın. Eğer işi bilmiyorsanız ücretsiz olanlarla giderek kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bunu yaptıktan sonra da kolaylıkla devamı gelir. Wordpress.org üzerinden ücretsiz bir kuruluma geçebilirsiniz. Buradan ücretsiz olanı seçin ve üye olun. Ardından alan adı ve sunucu bölümüne geçiyoruz.

Alan adınızı ve barındırma sağlayıcınızı bulmak için şirket seçin

2-005.jpg

Burası işin gerçekten de biraz maliyetli kısmı. En azından günümüzde. Alan adınızı almak istiyorsanız hemen bir alan adı sağlayan siteye gidin. Google üzerinden araştırma yaparak alan adı fiyatlarına göz atın. Bu sayede hızlıca domain almış olursunuz. Ya da hiç bunlara para vermeyim sonuçta yeniyim diyorsanız Wordpress uzantılı ücretsiz alan adlarını kullanabilirsiniz. Bu konuda biraz kafanız karıştıysa merak etmeyin. Zamanla hepsini öğreneceksiniz.

Wordpress yüklemeye başlayın

3-005.jpg

Artık işlem kolay. Wordpress resmi sitesine girin ve yüklemeye başlayın. Site üzerinde Türkçe bir kılavuz olduğu için de gayet kolay bir şekilde kullanmaya başlarsınız. Hosting firmaları bu konuda size içerik barındırma hizmeti sağlayacağı için de gayet kolay bir şekilde kullanıma başlayacaksınız. Hosting firmalarına girerek fiyatlara ve paketlere göz atabilirsiniz.

Satın almış olduğunuz hosting paneline giriş yapın ve sonrasında da gerekli kurulum süreçlerine göz atın. Zaten artık işlem çok daha kolay oldu. Çünkü siz sunucu konusunda bir paket satın aldıysanız hemen panele girersiniz. Orada hazır kılavuz üzerinden Wordpress kurulumu paketleri olur ve onlara göz atmış olursunuz. Sürekli ve etkili bir şekilde bunların tamamını kullanmış olursunuz ve daha rahat, hızlı bir yapıda ilerlemeye başlarsınız. Genellikle site yönetimleri C Panel üzerinden yapılıyor Wordpress için. Burada Wordpress yazısını göreceksiniz. Hemen tıklayın ve üyelik işlemlerinizde olduğu gibi güncel bilgilerinizle buraya giriş yapın ve sonrasında onaylamaya başlayın.

Artık kurulum işlemi tamamdır. Zaten dediğimiz gibi size sürekli Türkçe yönlendirmeler yapılacak. Burada kafanızın karışması çok normal. Asla panik yapmaya gerek yok. Artık siteyle ilgilenme vakti. Burada doğrudan sitenin size sağladığı erişim paneline tıklayın ve Wordpress yönetim paneline geçin.

Sırada tema seçimi var

4-004.jpg

Hadi temanızı seçin. Bunun için ücretsiz pek çok tema var. Hepsine göz atabilirsiniz. Rahatlıkla size hitap eden bir temaya ulaşabilirsiniz. Wordpress bu konuda geniş bir dizayn hizmeti sunduğu için de işinizi kolaylıkla toparlayabilir ve halledebilirsiniz. Bizim önerimiz güncel temalara göz atmanız. Sitenizi kurmak istediğiniz kategori hangisi ise onlara göre ilerlemek çok daha rahat olacaktır. Sizin için bu konuda güçlü ve etkili bir yaklaşım sunabilir ve hepsini de kendi içinde yenilemeye başlayabiliriz. Aşama aşama karşınıza çıkarılan çözümler ve diğer bütün seçenekler için tek bir tıklama yeterli olacaktır.

Burayı tıklayarak birçok Wordpress temasına ve şablonuna göz atabilirsiniz. Ücretsiz tema ve şablonlar içinize pek sinmediyse bu konuda profesyonel Wordpress teması hizmeti veren sitelere, kuruluşlara göz atabilirsiniz.

Artık sitenize içerik girmeye başlayın

5-004.jpg

İçerikler genel olarak sitenizi ön plana çıkaran değerli hazinedir. Tabiri caizse içerik kraldır. Bu yüzden web sitenizi hareket ettirecek şey içeriktir. Sitenize istediğiniz kadar yatırım yapın içerik yoksa sıfırdır. Bu yüzden sürecin başında olduğunuz için sürekli yeni araştırmalarla kendinizi mutlu edeceksiniz ve yeni sonuçlara ulaşmış olacaksınız.

Bu konuda size önerimiz çok daha seri bir şekilde çalışmanız üzerine olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve sizler de bu süreçleri yakından takip ederek yeni bir ekleme ile çözümlere göz atın. Kendinizle ilgili seçenekleri ve yenilikleri kullanmaya başlayın ve ayrıntıları da online olarak ön plana çıkarın. Bu konuda gönderi sayfaları işinizi gayet hızlı bir şekilde ön plana çıkaracaktır. Gelin ve bu süreçler için daha rahat, daha etkili bir kullanımla ihtiyaçlara cevap üretin.

Web sitenizi zenginleştirmeye hazır mısınız?

Burası biraz daha işin cafcaflı kısmı. Burada temadan tutun da siteyle ilgili bütün tavsiyelere varıncaya kadar seçenekler var. Sitenizde yer alacak olan bütün görseller, tema düzenlemeleri ve taslaklar için sitenizle zaman geçirmeniz lazım. Bu konuda yapılacak en güzel şey deneyim sahibi olmanız. Biraz da iyi gözlemci olursanız emin olun çok kısa sürede bu süreçleri toparlarsınız ve sizin için önemli olan çalışmaları da kendi içinde yenilemiş ve kitlenizi de büyülemiş olursunuz. Bizim önerimiz biraz da bu şekilde olacaktır.

Eklentiler en önemli unsurlar aman dikkat edin

6-001.jpg

Siteye kuracağınız eklentiler çok önemli. Burada dikkat etmeniz gereken şey tamamen sizinle ilgili bir yapıda çalışma üretmeniz olacaktır. Eklentiler Wordpress üzerinden önemli bir çalışma sağlıyor ve çözümlerin de tamamını kendinize göre kullanabiliyorsunuz. Çünkü bir site için eklenti olmazsa olmazlardandır. Bildiğiniz gibi bu sınırsız bir dünya. 55 binden fazla eklenti var. Bu yüzden tamamen sitenizin ihtiyacı olan eklentilere odaklanmanız lazım. Bu konuda internette araştırma yapın ve sitemin ihtiyaç duyduğu Wordpress eklentileri tarzındaki konuları inceleyin. Emin olun sitenizi için kilit eklentileri görürsünüz. Onlar içerisinden içinize sinenleri ücretsiz olarak kurun ve sitenizin hızlanmasına ve artık çok güzel görünmesine imkan vermeye başlayın.

Emin olun artık kaliteli bir siteye ulaşmak için bütün süreçlerden geçtiniz. Gerisi ekstra çaba, ekstra özen ve ekstra çalışmakla alakalı. Şimdiden bol şans diliyoruz!

Keşfet