Ukraynalı Asker, Rus Tanklarının İlerlemesini Engellemek İçin Köprüde Kendini Havaya Uçurdu

Ukraynalı bir asker, Rus tanklarının ilerlemesini engellemek amacıyla bir köprüyü yıkmak için kendini havaya uçurdu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ukraynalı Asker, Rus Tanklarının İlerlemesini Engellemek İçin Köprüde Kendini Havaya Uçurdu

Ukrayna ordusu, deniz taburu mühendisi Vitaly Skakun Volodymyrovych'i ülke için hayatını feda ettiği için bir kahraman olarak selamladı.

Ukrayna ordusu Facebook sayfasında, Volodymyrovych'in Kırım ile anakara Ukrayna'yı birbirine bağlayan stratejik bir nokta olan Henichesk köprüsünde bir Rus tankları sütunu ilerlediğinde gönderildiğini söyledi.

Gönderiye göre, "Ülkemiz için bu zor günde, Ukrayna halkı her yönden Rus işgalcilere yol açtığında, Ukrayna haritasındaki en zor yerlerden biri, ilk düşmanlardan birinin buluştuğu Kırım kavşağıydı. ayrı bir deniz taburu."

Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanlığı, Volodymyrovych'in zırhlı sütunu engellemenin tek yolunun köprüyü havaya uçurmak olduğuna karar verildikten sonra köprüye mayın yerleştirmeye gönüllü olduğunu söyledi.

Asker, siper almaya vakti olmadığını anlayınca, köprüde en büyük fedakarlığı yapmaya karar verdi.

Ordudan yapılan açıklamada, "Köprü mayınlandı, ancak oradan kaçmayı başaramadı" dedi.

The Independent, yoldaşlarına göre Volodymyrovych'in "kahramanca eyleminin" Rus kuvvetlerinin ilerlemesini önemli ölçüde yavaşlatarak birliğin yerini değiştirmesine ve savunmayı organize etmesine izin verdiğini bildirdi.

Askeri komutanlar, Volodymyroviç'e "kahramanca eylemi" nedeniyle ölümünden sonra bir ödül vermeyi planladıklarını söylediler.

Ülkenin sağlık bakanı Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Rus işgalinde 195'ten fazla Ukraynalı sivilin öldürüldüğünü söyledi.

Keşfet