Valilikler Sırayla Açıklama Yapıyor! Kar Yağışı Nedeniyle Yüz Yüze Eğitime Ara Veriliyor!

Geçen haftadan bu yana ülke genelinde şiddetini artıran kar yağışı aralıklı olarak devam ediyor. Bazı illerde yoğun kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitimlere de ara verildi. Ayrıca okulların kapalı olduğu il ve ilçelerde engelli ve hamile kamu çalışanları ise idari izinli sayılacak. Merak edilen tüm detayları en ince ayrıntısına kadar haberimizde bulabilirisiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Valilikler Sırayla Açıklama Yapıyor! Kar Yağışı Nedeniyle Yüz Yüze Eğitime Ara Veriliyor!

Sason Kaymakamlığı açıklama yaptı

Batman'ın Sason ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Sason Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, devam eden kar yağışı, buzlanma ve don tehlikesi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerdeki tüm resmi ve özel eğitim kurumlarında 15 Mart Salı günü eğitime bir gün ara verildi. Açıklamaya göre, kamu sektöründeki hamile ve engelli çalışanlar da idari izinli sayılacak.

fotograflarla-istanbul-da-kar-yagisi-990829-5.jpg

Rize’de okullar kar yağışı sebebiyle tatil edildi

Rize Valiliği, il genelinde devam eden kar yağışı ve buna bağlı riskler nedeniyle bugün eğitime ara verildiğini açıklayan yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, “İlimiz genelinde (ilçelerimiz dahil) tüm resmi ve özel temel ve orta öğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, özel eğitim kursları, motorlu araç sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde öğretim faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilmiştir” denildi. Ayrıca yapılan açıklamaya göre engelli ve hamile kamu çalışanları da unutulmadı. Engelli ve hamile kamu çalışanları idari izinli sayılacak.

kar-yag-depo-16-9-1647007431-880x495.webp

Trabzon'da da eğitime bir gün ara veriliyor

Trabzon'da da kar yağışı nedeniyle yarın eğitimin ara verildiği duyuruldu. Yapılan duyuruda, "Olumsuz hava koşulları nedeniyle ilimizde bulunan Akçaabat, Araklı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene Şalpazarı ve Tonya ilçelerinde bulunan tüm resmi ve özel okullar, halk eğitim merkezleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, özel eğitim kursları, resmi ve özel okulların destekleme, yetiştirme ve takviye kursları ile motorlu taşıt kurslarında eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmesine, engelli ve hamile kamu görevlilerinin ise idari izinli sayılmasına karar verilmiştir” denildi.

Keşfet