Yeni ittifak geliyor 15 parti birleşecek

Eski MHP Iğdır Milletvekili Dr. Sinan Oğan gazeteci Lale Ozan Arslan'ın sorularını yanıtladı. Oğan burada yeni bir ittifak sinayli verdi.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yeni ittifak geliyor 15 parti birleşecek

Türkiye'de ağırlaşan ekonomik şartlar, hayat pahalılığı, dolar kuru ve tüm yabancı para birimleri karşısında erimesi, hızla yükselen enflasyon beraberinde erken seçim tartışmalarını getiriyor. Erken seçimler kamuoyunda daha çok konuşulması da yeni ittifak söyelentilerini de artırıyor.

YENİ İTTİFAK KURULUYOR

Siyasetçi ve akademisyen Dr. Sinan Oğan gazeteci Lale Ozan Arslan'ın sorularını yanıtladı. Şuan hiçbir parti içerisinde politika yapmadığını belirten Sinan Oğan yeni bir ittifak çalışması yürüttüklerini belirtti.

''15 PARTİ BİRLEŞECEK''

Oğan, 15 partinin yanı sıra akademisyenlerin, aydınların yer alacağı bir ittifak kurulacağını belirtti. Amaçlarının seçimlerde Türkiye'de kilit bir konuma gelmek olduklarını belirtti. % 15 gibi bir oran hedeflediklerini vurguladı. Özellikle bugün bir takım çevrelerin sanki HDP'nin kilit bir partiymiş gibi göstermek istediğini ve bu algıyla mücadele edeceklerini belirtti.

Toplantıya katılım sağlayan partilerden bazıları şöyle:

Turan Hareketi Partisi Genel Başkanı Varol Esen, Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan, Milli Parti Genel Başkanı Muhammet Uzun, Adaletin Aydınlığı Partisi Genel Başkanı Altuğ Ergüzel ve Vatan Severler Partisi Genel Başkanı Yılmaz Gülümser Gibi bir çok Siyasi Partilerin Genel Başkanları Türkiye İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Tanıtım Toplantısında yer aldılar.

Keşfet