Ailelere Para Ödeme Paketi Bugün Devreye Girdi! 206 TL Nakit Destek Sağlanacak! Parayı Yarın PTT’den Alabilirsiniz!

Elektrik faturası ile ilgili yardımın yapıldığı, ödemelerini yapamayan veya zor durumda kalanlara da nakit yardım yapılacağı iddia edildi. Birçok tüketici, ekonomik gerilemenin bir sonucu olarak masraflarını ödemekte zorlanıyor. Merak edilen tüm detaylar en ince ayrıntısına kadar haberimizde…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ailelere Para Ödeme Paketi Bugün Devreye Girdi! 206 TL Nakit Destek Sağlanacak! Parayı Yarın PTT’den Alabilirsiniz!

Devlet yeni destek paketleri hazırlıyor

Devlet, elektrik zamları nedeniyle faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar için paket uygulamaya koyarken, ayrıca yine bu şekilde faturayı ödemekte zorlanan vatandaşlara da nakit para verileceği bildirildi. Ödenecek miktar ailenin büyüklüğüne göre değişmektedir. Alınan bilgilere göre 1-2 kişi için 103 Lira, 3 kişi için 137,33 Lira, 4 kişi için 171,67 Lira ve 5 kişi için ise 206 Lira ödeme yapılıyor.

Ödemeler kimlere yapılacak?

Bu alanda bu tür yardımlardan kimlerin yararlanabileceğine dair araştırmalar hızla sürüyor. Bu ödemelerden yararlanabilecek kişiler özel olarak belirlenmiştir. Bu kişiler, eşi vefat etmiş kadınlara yönelik düzenli nakit yardım programı, muhtaç asker ailelerine yönelik düzenli nakit yardım programı, Öksüz/yetim ve asker çocuğu yardım programı, Şartlı eğitim – şartlı sağlık yardım programı, çoklu doğum yardım programı, kronik hastalık yardım programı, engelli aylıkları, yaşlı aylığı, engelli yakını aylığı ve 65 yaş üstü muhtaç kişiler olarak belirlenmiştir.

PTT’ye kimlikli başvuru

Destek almak isteyen ailelerin ne yapması gerektiği de merak konusu oldu. Kimliği ve elektrik faturası ile PTT şubelerine başvuran vatandaşlara hızlı bir şekilde ödeme yapılacağı belirtildi. Elektrik tüketim desteği, dar gelirli vatandaşlara yapılan bir destek türüdür. Açıklamaya göre, bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlar PTT şubeleri aracılığıyla başvuruda bulunabilecek.

PTT

PTT İşletmesi Genel Müdürlüğü, 18 Haziran 1994 tarihinde çıkarılan 4000 sayılı Kanun ile T.C. Posta İişletmesi Genel Müdürlüğü ve Türk Telekomünikasyon Anonim Şirketi olarak yeniden yapılandırıldı. T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü tek başına başına faaliyete başladı. 29 Ocak 2000 tarihli 23948 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 4502 sayılı Kanunun 24'üncü maddesi ile kurumun adı T.C. Posta İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden "T.C. Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü” (PTT) olarak değiştirilmiştir..

Keşfet