Devlet Bahçeli, 1915 Çanakkale Köprüsü 200 TL Geçiş Ücreti Fazlaymış Dedi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Açıklamaları arasında 1915 Çanakkale Köprüsü ve köprünün geçiş ücreti de yer aldı.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Devlet Bahçeli, 1915 Çanakkale Köprüsü 200 TL Geçiş Ücreti Fazlaymış Dedi!

Köprünün geçiş ücreti olan 200 TL’nin fazla olduğu söyleyen Bahçeli, CHP yine hazımsızlık örneği gösteriyor, o köprüden sizlerde geçeceksiniz, o köprüden tarihin hatıraları geçiş merasimi yapacak, neden telaşlanıyorsunuz?” dedi.

200 TL olmasına tepki gösterenlerin hazımsız olduğunu söyleyen Bahçeli, bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunan CHP kanadına yüklenmeyi ihmal etmedi.

Teröriste Barış İnsanı Demek Barışa İhanettir!

Devlet bahçeli, Demirtaş için “barış insanı” tabirini kullanan CHP’lilere yüklendi. Buhran içinde kalmış bir zihnin hezeyanıdır, bir teröriste barış insanı demek barış ihanettir şeklinde açıklamalarda bulundu.

Ayrıca Bahçeli, nevruz kutlamalarının ağır tahriklere sahne olduğunu da aktardı. Türk’ün ezeli bayramı olduğunu söyleyen Bahçeli, Türk milletinin ebedi bayram günüdür açıklamasını da yaptı. HDP’nin hafta sonu yaptığı nevruz kutlamalarının Türk milletine ağır tahrikler barındırdığını da ekledi.

Çanakkale Köprüsü İçin Teşekkür

Çanakkale Köprüsü içinde açıklamalarda bulunan Bahçeli, Cumhurbaşkanı başta olmak üzere herkese teşekkür etti. Çanakkale’nin bugün de geçilemez olduğu sözlerine ekledi. Buradan geçiş izninin sadece Türk milleti tarafından 1915 Çanakkale Köprüsü ile verileceği de ekledi.

200 TL tepkisine de yüklenen Bahçeli, 200 TL fazlaymış, öyle düşünenler köprüyü kullanmayacak ve denize atlayıp yüze yüze geçecekler. Buna bir engel yoktur. Bunların asıl derdi Çanakkale Zaferidir açıklamasını yaptı. Bunlar beyhudedir, dün başaramadıkları işgali bugünde asla başaramayacaklardır açıklamasında bulundu.

Milletin yükselişine ve ülkemize hizmet edenlerin yoluna taş koyamayacaklar dedi. Bizim anlayış ölçülerimiz ve kıstaslarımız gayet berraktır dedi. Ülkemize nefret besleyenler karşı cephemizdir açıklamasında bulundu. Türk Tabipler Birliği isimli bölücü yapılanma Türk hekimlerini temsil etmez diyerek bu konuda da tarafını belli etmiş oldu.

Keşfet