İhtiyaç Sahiplerine Müjde 400 TL verilecek! Ramazan Yardımı Yolda!

Ramazan yaklaşırken belediyeler harekete geçti. İhtiyaç sahibi bireylere nakit, gıda gibi birçok kategoride yardım paketleri oluşturuldu. Geçen yıl hayata geçirilen Sosyal Destek Çeki Projesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl da geçerli olacak…

Yayınlanma:
Güncelleme:
İhtiyaç Sahiplerine Müjde 400 TL verilecek! Ramazan Yardımı Yolda!

Sosyal Destek Çeki Projesinin amacı nedir?

Ramazan ayı boyunca kişi başı 100 Türk Lirası karşılığında 100.000 kişiye maddi yardımda bulunuyor. Bursalıların yararlanabileceği program kapsamında, 4 kişilik bir hane üyesi 100'er lira olmak üzere 400 lira yardım alabiliyor. Projenin bakkallara olan talebi artırma hedefi kapsamında hediye olarak verilen 100 liralık alışveriş çeki mahalle bakkallarında kullanılabilecek.

100 Liralık Alışveriş Çeki

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı proje kapsamında ihtiyaç sahiplerine 100 liralık hediye çeki dağıtılıyor. Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Ramazan Ayı’nın bereketini toplumun tüm kesimlerine yayabilmenin hedeflendiğini ve bu amaç doğrultusunda Sosyal Destek Çeki Projesi’nin yanı sıra birçok projenin hayata geçirileceğini duyurdu.

Aktaş, Sosyal Destek Çeki Projesi’yle ihtiyaç sahiplerinin bebek bezi, temizlik malzemeleri, temel gıda ürünleri başta olmak üzere tüm market gerekçelerinin karşılanacağını aktardı. Aktaş, proje dahilinde hediye çeklerinin dağıtılacağını ve bu çeklerin mahalle bakkallarında kullanılabileceğini kaydetti.

Çeklerle birlikte alkol ve tütün ürünlerinin satın alınamayacağını kaydeden Aktaş, “100 liralık hediye çeklerinde yetimlerin hakkı bulunuyor. Milletin parasını, milletin hizmetine sunuyoruz.” İfadelerini kullandı.

Veriler Paylaşıldı

Geçtiğimiz yıl projenin 17 ilçe, 28 mahalle ve 740 bakkalda uygulandığı belirtilirken, bu yıl projenin 1500 bakkalda geçerli olacağı ve toplamda kişi başı 100 lira olmak üzere 4 kişilik bir haneye 400 liralık hediye çeki verileceği kaydedildi. Projeyle birlikte bu yıl için en az 100 bin haneye ulaşılması hedefleniyor

Keşfet