Lexus Yeni Otomobilinden Heyecan Verici Görüntüler Paylaştı! Menzili Ve 100 Km Hıza Çıkış Süresi İnanılmaz! Dengeler Değişebilir!

Hatırlarsanız tarihler Aralık 2021'i gösterdiğinde Toyota, yeni bir elektrikli araç üzerinde çalıştığını dünyaya duyurmuştu. Kulislerde dolaşan beklenmedik ve resmen şok etkisi yaratan bir açıklamanın ardından bazı Lexus rozetli modellere de rastladık. Lexus şimdi de söz konusu araçta kaliteli ve detaycı çalışmalarının devam ettiğini gösteren görüntüler yayınladı. Konuyla ilgili merak ettiğiniz bütün detaylara en ince ayrıntısına kadar haberimizden ulaşabilirsiniz…

Yayınlanma:
Güncelleme:
Lexus Yeni Otomobilinden Heyecan Verici Görüntüler Paylaştı! Menzili Ve 100 Km Hıza Çıkış Süresi İnanılmaz! Dengeler Değişebilir!

Bir araştırma yaparak kolayca erişebileceğiniz Lexus’un yayınladığı galeriye bakmanızı tavsiye ediyoruz. Lexus'un yeni, kaliteli ve merakla beklenen spor otomobilini her açıdan görebilirsiniz. İki kişilik araca yandan bakarsanız görebileceğiniz üzere özellikle uzun ve alçak bir duruşa sahip olduğu fark ediliyor. Çoğu takipçinin yorumuna göre yeni otomobil bazı yönlerinden Supra’yı anımsatıyor.

YENİ OTOMOBİL 0’DAN 100 KM HIZA SADECE İKİ SANİYE GİBİ BİR SÜREDE ÇIKACAK

Bu arada sizlere aktarmamız gereken ilginç bir detay mevcut. Lexus’un tanıtım galerisinde gördüğümüz bu araç, Lexus tarafından bir konsept olarak açıklanmamaktadır. Bu konuda fazlasıyla net bir duruş sergiliyorlar. Marka, onu yeni nesil spor otomobil veya geleceğin elektrikli spor otomobili olarak adlandırmayı tercih ediyor. Elbette şu anda aracın motoru hakkında kesin bir bilgi yok. Lexus tarafından gelen iddialara göre otomobil 0'dan 100 km hıza iki saniyenin altında çıkacak. Bu özellik sevenlerini ise fazlasıyla mutlu etmişe benziyor. Çünkü Bu kuşkusuz etkileyici bir başarı olurdu. Sonuç olarak, bu rakamın bir hiper otomobile daha yakın olduğunu düşünürsek, ona bir spor araç demenin ne kadar doğru olduğunu bilmiyoruz. Böyle bir ivmeye sahipse, dört tekerlekten çekişli olarak karşımıza çıkacak.

lexusic-1.jpg

MERAKLA BEKLENEN OTOMOBİL 643 KİLOMETRENİN ÜZERİNDE BİR MENZİLE SAHİP

Ayrıca aracın menzili hakkında sizinle paylaşmak istediğimiz bazı bilgilere de sahibiz. Duyduğumuza göre 643 kilometrenin üzerinde bir menzile sahip olacak. Hikayemizin sonuna yaklaşırken, Lexus'un 2030 yılına kadar çok çeşitli elektrikli araçlara sahip olmayı hedeflediğini hatırlatalım. Haberimizde görünen örnek zaten bu planın bir parçası olarak geçiyor.

Keşfet