Sadece 42 bin TL’ye Satılacak Elektrikli Otomobil Geliyor!

Dünya üzerinde birçok ülke elektrikli otomobil kullanımına geçmek için büyük adımlar atıyor. Bunun altında yatan birçok sebep var. Yüksek emisyon oranlarının yanında fosil yakıtların bir noktada tükeneceğinin de düşünülmesi buna neden oldu.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sadece 42 bin TL’ye Satılacak Elektrikli Otomobil Geliyor!

Türkiye olarak bizlerde uzun vadede bu konuda atılım yapan ülkeler arasında yer alıyoruz. TOGG’un ilk olarak 2023 de yollarda olması bekleniyor. Ancak son dönemde artan araç fiyatları sebebiyle insanlar alternatif araç arayışlarına odaklanıyor.

Özellikle Asya pazarında çok uygun fiyatlara satılan elektrikli araçlar olduğu biliniyor. Bunda ülkelerin çok kalabalık olması ve buna uygun olarak küçük elektrikli araçların yapılması gösteriliyor. Tabi bu araçlar hacim ve yolcu taşıma sayısında düşük olduğu gibi aynı zamanda menzil olarak da çok kısa bir mesafede bulunuyor.

5692-regal-raptor-e-car-k5-long-4-tekerli-elektrikli-otomobil-elektrikli-s.jpg

Raptor e-Car 42 bin TL’ye Geliyor!

Bu pazarlarda ki otomobiller ülkemizde son dönemde gittikçe daha fazla gündem olmaya başlıyor. Son dönemde ülkemizde sunulması gündemde olan Raptor e-Car modeline ilgiyse yoğun olacağa benziyor.

Ülkemizde 30 yıllık araçlar dahi 100 bin TL’ye yakın satış etiketiyle satılıyor. Bu nedenle uygun fiyatlı araçların ülkemizde yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlara hitap eden bu araçlara doğru şekilde odaklanmak gerekiyor. Raptor e-Car aracının Türkiye’de satış fiyatının 42 bin TL olacağı açıklandı.

5686-regal-raptor-e-car-k5-van-4-tekerli-elektrikli-kasali-otomobil-elektrikli-k6-van-14.jpg

Raptor e-Car Elektrikli Otomobilin Özellikleri Nelerdir?

Tabi bu fiyatlara bir aracın olması da beklentilerin çok yüksek tutulmamasına neden olacağı anlamına geliyor. 40 kilometrelik bir menzile sahip olacak bu araç, iki kapılı bir tasarıma sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Maksimum üç kişi kapasiteli olan bu aracın maksimum hızıysa 30 km/s olarak biliniyor. Bu sebeple özellikle şehir içi yakın mesafe için kullanımının çok uygun olduğu da aktarılıyor. B sınıfı ehliyet ile kullanılabilecek bu araç dijital gösterge, ısıtma özellikleri, hava yastığı gibi standart özellikler ile satılacağı da aktarılıyor.

Ayağımı yerden kesecek uygun bir sıfır araç arıyorsanız ve sadece şehir içinde kullanmak sizler için yeterliyse tercihinizi bu araçtan yana kullanmayı düşünebilirsiniz.

Keşfet