Sütçüoğlu Apartmanı Gündemden Düşmüyor! Avrupa Yakası Severler Apartman Önünde Fotoğraf Çekiniyor

Yayımlandığı 2004 – 2009 yılları arasında herkesin izlediği dizi haline gelen ve rekorları alt üst eden Avrupa Yakası bir çok repliği ile hala herkesin dillendirdiği bir program. Dizide yaşanılan kırmızı renkli apartman ise gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Sütçüoğlu Apartmanı Gündemden Düşmüyor! Avrupa Yakası Severler Apartman Önünde Fotoğraf Çekiniyor

Gülse Birsel’in Senaristliğini Yaptığı Komedi Dizisi Oyuncuları

Sinan Çetin’nin yapımcılığını üstlendiği Avrupa Yakası efsane diziler arasında halen çok konuşulan konular arasında bulunuyor. Bazı replikleri hayatımızın içinde en güzel zamanlarımızı süslerken dizinin çekildiği yer ve apartman hala ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Gülse Birsel’in senaristliği ile herkesi güldürmeyi başardığı dizi uzun sürmüş bir çok bölümünde farklı ünlüler sahne almıştı. Dizinin kadrosunda Gazanfer Özcan, Hümeyra, Gülse Birsel, Ata Demirer, Engün Günaydın, Levent Üzümcü, Binnur Kaya, Tolga Çevik gibi onlarca ünlü bulunuyordu.

İstanbul’un en elit semtinde yaşama ayak uyduran Sütçüoğlu ailesinin yaşadığı durumları konu edinen dizi komedi dizisi olarak ekranlara taşındı. Eleştirel bir komedi olarak dönemin en sevilen programları arasında yer alan Avrupa Yakası efsane diziler arasında yerini aldı. Aslı rolüyle evin kızı rolündeki Gülse Birsel’e kardeşi olarak Volkan rolüyle Ata Demirer eşlik etti.

sutcuoglu-apartmani-1-960x1280.jpg

Sütçüoğlu Apartmanı Nerede

Diziyi tekrar izleyen kişilerinde sitcom dizisi olmasına karşın içinde geçtiği mekan olarak kullanılan Avrupa Yakası’nı özdeşleştiren Sütçüoğlu Apartmanı nerede sorgusu halen devam eden sorulardan. İstanbul’un Şişli ilçesi Halaskargazi’de yer alan Sütçüoğlu Apartmanının adresi Zafer Sokağı, No. 26. Buraya giderek Sütçüoğlu Muhallebicisini de görebiliyorsunuz.

Antik Konak İstanbul Şişli’de Bulunuyor

Plato Film’in çekimlerini üstlendiği dizinin çekimleri stüdyolarda gerçekleştirilse de Sütçüoğlu ailesinin yaşadığı apartman dairesi olarak diziye yansıyor. Dizi de yaşanılan apartman olarak gösterilen kırmızı renkli apartman İstanbul Şişli’de bulunuyor. Dizi sayesinde apartmanın da ünü artmış ve Sütçüoğlu apartmanı olarak biliniyor. Aslen Antik Konak olarak geçen apartmanın ziyaretçisi ve fotoğrafçısı da aradan geçen zamanla eksilmedi. Daha çok kişinin burada fotoğraf çektirdiği görülüyor. Plato Film’in çektiği dizinin yönetmenliğini Jale Atabey Özberk ile Hakan Algün birlikte yapmıştı.

Keşfet