Yeni Suzuki Baleno Tanıtıldı! Yeni Aracın Özellikleri ve Tasarımı Dikkat Çekiyor!

Japonya markası olan Suzuki, yeni aracı Baleno’yu geçtiğimiz günlerde tanıttı. 2022 Suzuki Baleno, özellikle Hindistan pazarı için hazırlanan bir model olarak dikkat çekiyor. Bunun yanında Güney Amerika, Orta Doğu ve Afrika pazarlarına da hitap etmesi bekleniyor.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Yeni Suzuki Baleno Tanıtıldı! Yeni Aracın Özellikleri ve Tasarımı Dikkat Çekiyor!

Ana pazar yeri olarak kabul edilen Hindistan’da tanıtımı gerçekleştirilen Suzuki Baleno, özellikleri ve kullanılan yenilikler ile dikkat çekiyor. Aracın kullandığı platformun 2019’da yenilenen 2015 versiyonu olduğu da aktarıldı.

Suzuki Baleno yeni tasarımıyla dikkat çekiyor. Özellikle ön tasarımı ile dikkat çeken aracın kavisli ve modern hatları dikkat çekiyor. Panjur kısmının genişlediği yeni modelde, gövde de parçaların yenilendiği, LED farlarının eklendiği ve krom süslemeler ile araca farklı bir hava katıldığı görülüyor.

1615467293-602-127001-whatsappimage20210310at2-48-29pm1.jpeg

Yeni Suzuki Baleno’nun Dikkat Çekici Özellikleri

Yeni Suzuki Baleno geniş iç tasarımıyla da dikkat çekiyor. Rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşatmak isteyen araçta dikkat çekici özellikler de bulunuyor. SmartPay Pro+ multimedya sistemini kontrol edebilmek için ön konsolda 9 inç dokunmatik ekran bulunuyor.

Birçok yeni modelde olan dijital ekranın tercihe edilmediği görülüyor. Kadran sistemi kullanılırken, burada küçük bir bilgi ekranı yer alıyor. Araçta ayrıca renkli head-up display, Arcamys imzalı Surround Sense sistemi bulunuyor. 360 derece kamera sistemi de özelikler arasında yer alıyor.

2022-suzuki-baleno-tanitildi-iste-ozellikleri-1-yf3mkmqp.jpg

Araçta 1.2 litre atmosferik benzinli motor bulunuyor. 5 ileri manuel veya 5 ileri AGS otomatik şanzıman seçenekleri sunulan aracın motorunun 90 beygir güç ve 113 NM tork ile çalıştığı biliniyor.

Yeni Suzuki Baleno modelinin hedef kitlesinin Hindistan olduğu biliniyor. Tanıtımın da bu ülkede yapılmasının sebebi olarak bu gösteriliyor. Bunun yanında Orta Doğu, Güney Amerika ve Afrika pazarlarında da yer alması bekleniyor.

Yeni Baleno’nun gelecek yıllardan itibaren Orta Doğu pazarına girecek olması, Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Ancak yeni aracın fiyatıyla ilgili olarak her hangi bir açıklama şimdilik yapılmadığını da söylememiz gerekiyor.

Keşfet