Ziraat Bankası Hesaptan Karta Virman

Ziraat Bankası hesaptan karta virman işlemleri günümüzde yoğun bir şekilde gerçekleşmektedir. Ziraat Bankası kredi kartı ve hesabı olanlara sıklıkla uygulanan bir işlemdir.

Yayınlanma:
Güncelleme:
Ziraat Bankası Hesaptan Karta Virman

Ziraat Bankası hesaptan karta virman işlemleri pek çok Ziraat Bankası müşterisinde uygulanmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartına borcu olan müşterilerin; Ziraat Bankası hesap kartından otomatik olarak borç alınır. Ziraat Bankası müşterisinin normal hesabından otomatik kredi kartı borç ödeme işlemine virman adını veriyoruz. Ziraat Bankası için kredi kartı borçlarının düzenli olarak ödenmesi gerekir. Düzenli ödemelerde sıkıntılar olduğu zaman banka; kendisini otomatik olarak borcunu alıyor.

Günümüzde Ziraat Bankası kredi kartı borç ödeme işlemleri çeşitli yöntemler ile sağlanır. Özelliklede son yıllarda online platformlar üzerinden daha çok kredi kartı borçları ödenmektedir. Günümüzde sıklıkla Ziraat Bankası’nın kredi kartı borcu dijital ya da mobil üzerinden ödenmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Mobil Borç Ödeme İşlemleri

Günümüzde pek çok Ziraat Bankası kredi kartı müşterisi; borçlarını mobil üzerinden ödemektedir. Anlık olarak ödeme kolaylığı sağlayan mobil bankacılığın kullanımları her geçen gün artmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı mobil borç ödeme işlemleri ise şu aşamalar halinde sağlanır;

 • Akıllı cihazlardaki Ziraat Bankası mobil uygulamasına giriş yapılır.
 • Kartlarım bölümü tıklanır.
 • Ödenecek olan kredi kartı hesabı seçilir.
 • Borç öde alanı tıklanır.
 • Borcun ödeneceği hesap seçilir.
 • Borç miktarı seçilir.
 • Borcu öde alanı tıklanır.

Sadece birkaç saniyede Ziraat Bankası kredi kartlarının borcu ödenmiş olur. Özelliklede zamandan tasarruf edilir. Ayrıca istediğiniz zaman diliminde borcun ödenmesi işlemleri gerçekleşir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Dijital Bankacılık İle Borç Ödeme

Dünya genelinde dijital bankacılık sistemi her geçen gün daha çok yaygın olarak tercih ediliyor. Ziraat Bankası; kendisine ait dijital bankacılık sistemini kısa sürede oluşturdu. Günümüzde de sürekli olarak tercih ediliyor. Genel olarak Ziraat Bankası kredi kartı dijital bankacılık borç ödeme işlemleri şu şekilde sağlanır;

 • İnternet üzerinden Ziraat Bankası resmi sitesine giriş yapılır.
 • Ödemeler alanı tıklanır.
 • Ödenecek olan kredi kartı hesabı seçilir.
 • Borcun ödeneceği hesap belirlenir.
 • Borç ödeme kısmı tıklanır.

Ziraat Kredi ve Banka Kartları Masraf Tutarları

Ziraat Bankası kredi kartları akdi kar payı oranı % 0 olmakla birlikte gecikme cezası olarak %2.28 ceza tutarı yansımaktadır. Kredi kartı borç ödeme işlemini yurt içinde başka banka ATM’sinden yapıldığında ise %1.15+1.0.4 TL yansımaktadır. Ayrıca başka banka ATM’sinden borç sorgulama yapıldığında da 0.27 TL ücreti bulunmaktadır. Klasik kredi kartı üyelik ücreti ise 33 TL’dir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı İptal

Genellikle kredi kartı almak bankacılık işlemlerinden en kolaylarından biridir. Bankalar sizlere kredi kartı vermek için adeta sıraya girmekte alabilmek için kolaylıklar sağlamakta. Ancak birçok kişi tarafından şuursuzca kullanılan kredi kartlarını borç yığını olduktan sonra kapatmak isteyince aldığın kadar kolay kapatamıyorsun. Şimdi Ziraat Bankası kredi kartını en kolay hangi yollar ile kapatırsınız anlatalım.

Öncelikle yapmanız gereken en temel ve kolay yöntem müşteri hizmetlerini arayarak kredi kartınızı iptal ettirmek istediğinizi bildirmek. Ulaşılması biraz zor olsa da her kurumun kurumsal veya bireysel müşteri hizmetleri mevcut olup bankaya gitmeden işlem sağlamanız konusunda destek olur. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri telefon numarası 0850 220 00 00 olmakla birlikte müşteri hizmetleri 7/ 24 hizmet vermektedir. Dikkat edilmesi gereken konulardan biri birden fazla Ziraat Kredi kartı kullanıyor iseniz iptal ettirmek istediğiniz kartın bilgilerini doğru girmelisiniz. Ayrıca Kredi Kart iptalinizi şubelerden de gerçekleştirebilirsiniz.

Keşfet